MENU

Forum - renta socjalna renta inwalidzka ulgi

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Witam nie widze na jedno oko od dziecka (wypadek) uszkodzony nerw. Nie bede widzial prawdopodobnie nigdy predzej przeszczepia oko niz nerw. Mam 20 lat i nigdy nie ubiegalem sie o rente ani o grupe inwalidzka. Prosilbym zebyscie mi pomogli i odpowiedzieli na kilka pytan.

1. Czy mam szanse  na 2 grupe  (z tego co czytalem to mam)

2. Na rente socjalna (chyba tez) Ile ona wynosi(jesten studentem.

3. Ile trzeba przepracowac lat zeby otrzymac rente zwykla albo cos w rodzaju emerytury , pan adam35torun pisal cos ze moze on 4 lub 7 latach(tak zrozumialem moze sie myle). Od czego to zalezy.

4.Od czego zelezy dokladnie wysokosc renty takowej (przypuszczam ze od wysokosci skladek

5. Ile procent podatku bedzie placil moj pracodawca, o ile wogole musi (aha zakladam ze ma 2 grupę)

6.Czy nie mozna po prostu po prostu "sztucznie" nabic tej renty, poprzez placenie powiedzmy przez te 4,7 lat podatkow znacznie wiekszych. Są jakies limity

7 Na czym moge  czerpac jakies pieniazki 

 z racji wady mojej

Przepraszam jak napisalem cos bezsensownego, prosze tlumaczyc mi jak dziecku, nigdy sie nawet  nie zastanawialem nad rentą dopiero dzis sie dowiedzialem ze moge czerpac korzysci z racji mojej wady, moge nie znac nie ktorych pojec przy tych sprawach. Prosze o wyczerpujące wypowiedzi. Pomagajmy sobie Z gory dziekuje za pomoc 

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Drugie (zdrowe?) oko masz okej ? Jesli tak nic Ci sie nie nalezy ... ot takie polskie prawo.

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Tak drugie oko mam zdrowe. Mam tez lekkiego zeza, lewe oko mi ucieka w lewo. Czyli nie mam szans na kategorie umiarkowana. Nikt z was nie dostal jej, gdy mial drugie zdrowe?????

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Zloz papiery - to nic nie kosztuje. Moze trafisz na zyczliwego lekarza.

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Przegladnij solidnie forum tam juz kiedys pojawialy sie watki renta socjalna ulgi itd itp   Chyba znajdziesz pare odpowiedzi na zadane pytania  ...tylko troche zejdzie z przewijaniem i spradzaniem tematow zakladanych przez forumowiczow   Milej lektury i cierpliwosci zycze.

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Witam nie moge znalezc odpowiedzi na pytanie ile trzeba przepracowac aby dostac rente inwalidzka i czy jej wysokosc zalezy od wysokosci skladek (czy jest ograniczenie jezeli chodzi o wysokosc renty

Re: renta socjalna renta inwalidzka ulgi


tomaten:
Witam nie moge znalezc odpowiedzi na pytanie ile trzeba przepracowac aby dostac rente inwalidzka i czy jej wysokosc zalezy od wysokosci skladek (czy jest ograniczenie jezeli chodzi o wysokosc renty

 

W Zusie udzielą najświeższej i najlepszej informacji, bowiem wszystko szybko się zmienia, a wymagany czas przepracowany zależy od wieku. 

 

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Mojej kolezance do konca sierpnia sie konczy status osoby niepelnosprawnej z psychiatrycznym schorzeniem i wlasnie chciala sprobowac pochorowac i potem stanac na normalna ZUS-owska komisje orzecznicza  i starac sie o normalna rente chorobowa  i dowiedziala sie, ze trzeba miec  wypracowane 5 lat okresow tzw. skladkowych 

i jeszcze dodam ze wszelkie zwolnienia lekarskie i dni urlopow bezplatnych podobno skutecznie skracaja te potrzebne okresy skladkowe.   Panie urzedniczki wraz ze swoimi programami komputerowymi  wszystko dokladnie oblicza.    Ja mam rente ZUS-owska powypadkowa jestem zatrudniona w ZPCHR i Zus mnie odbarowuje takimi wyliczeniami.

Re: renta socjalna renta inwalidzka ulgi


tomaten:
Witam nie moge znalezc odpowiedzi na pytanie ile trzeba przepracowac aby dostac rente inwalidzka i czy jej wysokosc zalezy od wysokosci skladek (czy jest ograniczenie jezeli chodzi o wysokosc renty

 

Moim zdanie w Twoim przypadku Powiatowy Zespol do spraw orzekania o niepelnosprawnosci       mozna powalczyc o zasilek pielegnacyjny i rente socjalna  -  urazchoroba jest powstala przed 25 rokiem zycia.    Mozesz nasciemniac, ze ci stopien  niepelnosprawnsci potrzebny do zatrudnienia sie im wyzszy stopien niepelnosprawnosci tym korzystniejsze profity dla pracodawcow.

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Po pierwsze to trzeba chodzic do lekarza okulisty.

Po 2 wszystkie papiery z badan ze szpitala okulisty miec

Po 3 isc do okulisty i zapytac czy moge dostac grupe inwalidzka i zeby skierowal.

Ja mialem mialem rente nieplatna pierw 3 gr a zus stwierdzil ze mam miec przepracowane 7 lat ze platna grupa mi sie nie nalezy.... mimo sadow zakladanych przez rodzicow.

Dzieki uprzejmosci kontrolera z pefronu ktory powiedzal ze w 2000 r otwarla sie furtka 4 lata przpracowane ale pod warunkiem zdobycia 2 gr inwalidziej po 2 komisjach zus udalo sie.

Teraz wojska juz nie ma jak ktos nie chce ale ja na moj  wzrok dostalem kategorie e

A inne znizki i przywileje sa w moich odp i innych osob.

 

pozdrawiam adam

 

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Po pierwsze to trzeba chodzic do lekarza okulisty.

Po 2 wszystkie papiery z badan ze szpitala okulisty miec

Po 3 isc do okulisty i zapytac czy moge dostac grupe inwalidzka i zeby skierowal.

Ja mialem mialem rente nieplatna pierw 3 gr a zus stwierdzil ze mam miec przepracowane 7 lat ze platna grupa mi sie nie nalezy.... mimo sadow zakladanych przez rodzicow.

Dzieki uprzejmosci kontrolera z pefronu ktory powiedzal ze w 2000 r otwarla sie furtka 4 lata przpracowane ale pod warunkiem zdobycia 2 gr inwalidziej po 2 komisjach zus udalo sie.

Teraz wojska juz nie ma jak ktos nie chce ale ja na moj  wzrok dostalem kategorie e

A inne znizki i przywileje sa w moich odp i innych osob.

 

pozdrawiam adam

 

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Po pierwsze to trzeba chodzic do lekarza okulisty.

Po 2 wszystkie papiery z badan ze szpitala okulisty miec

Po 3 isc do okulisty i zapytac czy moge dostac grupe inwalidzka i zeby skierowal.

Ja mialem mialem rente nieplatna pierw 3 gr a zus stwierdzil ze mam miec przepracowane 7 lat ze platna grupa mi sie nie nalezy.... mimo sadow zakladanych przez rodzicow.

Dzieki uprzejmosci kontrolera z pefronu ktory powiedzal ze w 2000 r otwarla sie furtka 4 lata przpracowane ale pod warunkiem zdobycia 2 gr inwalidziej po 2 komisjach zus udalo sie.

Teraz wojska juz nie ma jak ktos nie chce ale ja na moj  wzrok dostalem kategorie e

A inne znizki i przywileje sa w moich odp i innych osob.

 

pozdrawiam adam

 

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

Witaj!Wejdź, proszę,na forum: WITAM WSZYSTKICH I PYTAM O RADĘ i przeczytaj to, co napisałam Alutce. Mam nadzieję, że kilka Twoich wątpliwości zdołam rozwiać. Powodzenia!
 
 

renta socjalna renta inwalidzka ulgi

siemka ja dostałam grupe inwalidzką i mam rente socjalną na wzrok na lewe oko nie widze a na prawe bardzo słabo pozdrowionka