MENU

Forum - Witam wszystkich jednoocznych

Witam wszystkich jednoocznych

Witam wszystkich jednoocznych

Mam 38 lat. Od roku i 4 miesięcy nie mam lewego oka. Straciłam je w wyniku ataku jaskry wtórnej. Od 25 lat choruję na cukrzycę typu I. Mam epi szklaną z pracowni z Krakowa. Pracuję zawodowo, od wypadku minęło trochę czasu więc już mogę pisać bez łez.

Witam wszystkich jednoocznych

Jolu , ja nawet nie mam protezy, tylko fryzurkę która w niedużym i nie na dłuższą metę maskuje brak oka.Prawie 40 lat temu nie było aż takich metod leczenia.. a kiedy dorosłam okazało się,że w rachubę wchodzą operacje z niewiadomym zakończeniem.Lęk i obawa wygrała, zdecydowałam się niczego nie zmieniać. Często wzrok innych i natrętne gapienie się nasilają u mnie skrępowanie.Wtedy myśl o rodzinie , zdrowym dziecku dodaje mi sił.Trzymaj się cieplutko i pamiętaj " zawsze mogło być gorzej " Głowa do góry :)

Witam wszystkich jednoocznych

Witam Jolu serdecznie na forum. Utrata oka to nie najgorsza rzecz, ktora moze sie przydarzyc - nauczysz sie z tym zyc a o lzach zapomnisz za jakis czas. Ja tez plakalam i przezywalam a  dzisiaj mimo, ze wyglada to tak sobie nawet po kolejnej operacji - jakos malo sie tym przejmuje. Sama jestem tym zdziwiona!

Mowie Ci, byc moze tego nigdy nie zaakceptujesz, ale nauczysz sie z tym zyc. Zagladaj do nas, rozmawiaj, bedzie Ci latwiej. Pozdrawiam

 

Izka - podziwiam na kolanach - jestes mega odwazna kobieta, ja nawet epiproteze zaslaniam teraz - najgorzej jak jest ten cholerny wiatr :) albo deszc i nie moge nosic okularow.

Mysle, ze tez jeszcze jestem swiezo po dopasowaniu epi i nie do konca umiem zalozyc normalne okulary bez przykrywania oczu grzywka. To chyba wymaga czasu.

Poza tym asymetryczne grzywki sa sexy :P