MENU

Forum - Przeszczep rogówki

Przeszczep rogówki

Przeszczep rogówki Proszę o pomoc

Witam, 

Mam 23 lata. Jak miałam półtora roku zachorowałam na zapalenie rogówki, które leczyli mi lekarze z Radomia. Niestety od tamtego czasu zostały mi blizny na rogówce i praktycznie nie widzę na lewe oko. Jak miałam może 8-12 lat jeździłam do kliniki w Katowicach przy ul Ceglanej. Przeszłam laser oraz naszycie owodni. Nic z tych dwóch metod nie dało jakiejś znacznej poprawy. Lekarze stwierdzili, że pomóc może przeszczep rogówki. Nie zdecydowaliśmy się ponieważ ja nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu z tego powodu, wręcz wydaje mi się, że widzę idealnie. Jednak głównym powodem był koszt związany z dojazdami do Warszawy gdzie miał zostać przeprowadzona operacja, ponieważ chyba przez pierwszy rok trzeba jeździć na kontrolę. 
Co jakieś 2-3 lata dostaje zapalenia albo rogówki albo spojówki lewego oka. 

Od roku moja praca jest przy komputerze, od dwóch miesięcy noszę okulary lewe oko zerówka ( żadne szkła nie dają mi lepszej widoczności) a prawe oko -0,5. Niby niewiele ale martwię się czy moje zdrowe prawe oko z biegiem lat nie będzie coraz bardziej obciążone, co za tym idzie pogorszenie się wzroku. 

Moje pytanie brzmi co o tym sądzicie, czy powinnam zrobić tą operację? Czy jest tu jakaś osoba, która przeszła przeszczep rogówki i może mi napisać kilka zdań o tym? 

Pozdrawiam Beata 

Przeszczep rogówki

Witam 

 Jestem mamą 4 letniego chłopca który się urodził z bielem na oku nazywa się to Anomalia Petersa - w wieku 1,5 miał przeszczep rogówki w Katowicach ogólnie na kontrolę jeździmy do doktora Dobrowolskiego do Sosnowca. Przeszczep polegał u niego głownie na tym że tego zmiętnienia rogówki się pozbył i nic nie widać u niego oko prawe w 100 % zdrowe dzięki Bogu.

Jako matka ciągle go chroniłam . Jak zaczął chcodzić do przedszkola to widzę że zaczyna ustawiać sobie głowę tak jakby coś widział przez t chore oczko . Nie wiem co by było lepsze jak by widział tylko na jedno czy lekko widzi na drugie. 

Ogólnie lata jak mały dziki broi tylko ciągle się o niego boję że jak mu się coś stanie w te zdrowe oko to będzie kaleką do konca życia.

Dla niego przeszczep był konieczny i nie żałuję tego.

 

Pozdrawiam 

Mama Kacpra 

Przeszczep rogówki

Mamo Kacpra!

Czy mogłabym zadać kilka pytań? Mam syna z Anomalią Petersa oka prawego i czekamy właśnie na przeszczep. Ale ja jestem panikarą i nie wiem co robić... Czy mogę napisać do Ciebie maila z kilkoma pytaniami, ewentualnie zadzwonić?

Byłabym ogromnie wdzięczna.

 Pozdrawiam serdecznie,

Mama Szymona (:

Przeszczep rogówki

Witam jestem mamą 4 miesięcznej córeczki która urodziła sie z bielmem na rogowce oko prawe , w tej chwili jestesmy raz na 3 miesiace na kontrolach w przychodni w katowicach. Lekarze nic nam nie mówiłą , nie wiem co Mai jest i czy widzi , ostatnio na wizycie lekarka wspomniała o możliwość wystapienia u niej anomali Petersa ale nie wykonali w tym kierunku żadnych badań. Kazali czekać , próbowałam skonsultować sie z innym lekarzem ale nikt nas nie chce przyjąć , nie wiem gdzoe sie udać . Bardzo prosze o kontakt mam które mają dzieci z tym problemem , moj mail j.okarmus@onet.pl

Bardzo proszę  

Przeszczep rogówki

Witam jestem mamą 4 miesięcznej córeczki która urodziła sie z bielmem na rogowce oko prawe , w tej chwili jestesmy raz na 3 miesiace na kontrolach w przychodni w katowicach. Lekarze nic nam nie mówiłą , nie wiem co Mai jest i czy widzi , ostatnio na wizycie lekarka wspomniała o możliwość wystapienia u niej anomali Petersa ale nie wykonali w tym kierunku żadnych badań. Kazali czekać , próbowałam skonsultować sie z innym lekarzem ale nikt nas nie chce przyjąć , nie wiem gdzoe sie udać . Bardzo prosze o kontakt mam które mają dzieci z tym problemem , moj mail j.okarmus@onet.pl

Bardzo proszę