MENU

Forum - Operacyjna poprawa dolnej powieki + Wymiana protezy

Operacyjna poprawa dolnej powieki + Wymiana protezy

Operacyjna poprawa dolnej powieki + Wymiana protezy

Hej, w niedalekiej przyszlosci czeka mnie drobna operacyja plastyczna polegajaca na podciagnieciu dolnej powieki. Skora z czasem noszenia protezy po prostu sie rozciagnela i nie wyglada to juz zbyt ladnie - 'oko' jest wieksze niz to zdrowe.

Chcialem zapytac czy ktos tu poddawal sie takiej operacji ? Moze jakies przemyslenia, propozycje sugestie czy dobre rady przed/po operacji ma i chcialby sie nimi podzielic ?

 

Druga sprawa - po takiej operacji wypadaloby zrobic nowa proteze - po pierwsze ta aktualna ma juz swoje lata po drugie, skoro juz poprawimy to wypadaloby tez zeby zaraz tego nie popsuc uzywajac starej czy nie odpowiedniej.

Jestem z lublina, najblizej do wawy lub lodzi do pracowni protetycznej. Ktora moglibyscie polecic ? Czy jest protezownia w ktorej maluja albo np wykonuja zdjecie zdrowej siatkowki i wtedy nakladaja 'zdjecie' na proteze dzieki czemu mamy pieknie odwzorowane oko ?:)  

Bede bardzo wdzieczny za wszystkie istotne informacje.  

Operacyjna poprawa dolnej powieki + Wymiana protezy

Ja mialam zabieg był na żywo tylko znieczulenie miejscowe oko i tak mam większe bo powięka znow opada ja mialam rozciąganieta po złym implantowaniu proteze nir pamiętam po jakim czasie Bo to było dość dawno, szwy ściągane po tyg a jedną została na miesiąc, zawsze warto próbować na jakis czas pomoże mi robil dr Haszcz polecam z całego serca 

Operacyjna poprawa dolnej powieki + Wymiana protezy

Bede miala taka operacje przeprowadzona w tym Roku. Miala byc w maju, ale przelozylam, Bo mi nie pasowalo. Zabieg w szpitalu w Moorfields w Londynie .Wzmocnienie dolnej powieki i podniesienie gornej z jednoczesnym przeszczepieniem tkanki tluszczowej do powieki aby lepiej wygladala. Zdam relacje. 

Operacyjna poprawa dolnej powieki + Wymiana protezy

Co do protezy, to chyba jedyna dziedzina w medycynie gdzie nic nie postepuje do przodu. Nadal robia zdjecia teczowki a reszte robiona jest od wycisku oczodolu, lub na oko. Ani jedna, ani druga metoda nie jest zadowalajaca, chyba, ze masz oko swiezo po enukleacji I bez zadnych problemow z powieka itd. Cudow niestety nie ma.