MENU

Forum - Epiproteza-refundacja

Epiproteza-refundacja

Epiproteza-refundacja

Witam, chciałabym się dowiedzieć kilku szczegółów odnośnie epiprotez. Mam 27lat i przymierzam się do zakupu swojej pierwszej epiprotezy. Jestem umówiona na wizytę do dr Jaworskiego, chcę się upewnić czy na pewno oko ndaje się pod założenie czegoś takiego. Bałam się odrazu umówić do Pana Meyera i zapłacić z góry 1600zł jak okaże się że nawet nie będę w stanie tego założyć :( Może doktor rozwieje te wątpliwości jakoś... chociaż pewnie odpowie że trzeba spróbować i nie daje gwarancji że nie będzie bolało (nie mówię o początkowym  bólu związanym z dopasowaniem). Zastanawiam się jednak jak wygląda sprawa refundjacji bodajże NFZ zwraca 700zł. Wiem, że idąc na wizytę muszę już mieć podbite w NFZ zaświadczenie od lekarzxa okulisty. Czy dr Jaowrski w OPTOMEDzie może wystawić zaświadczenie o zaopatrzeniu w te środki i pomoce? Czy ze względu na to że to wizyta prywatna nie może? Jeżeli trzeba się umówić do okulisty w rejonie (terminy okropnie długie sami wiecie) to jak to udało się wam zgrać z wizytą u Meyera? Mam na myśli, fakt że zaśw. jest ważne 30 dni, jeszcze nie ma zapisów na przysżły rok więc nie wiadomo na kiedy zapisać się nawet do okulisty :( 

Epiproteza-refundacja

od doktora musisz wziąść recepte na epiprotezę którą trzeba podbic w NFZ i recepta jest ważna rok dorosłemu przysługuje refundacja raz na 5 lat 800 zł a do 18 roku życia raz na rok ta sama kwota pozdrawiam 

Epiproteza-refundacja

Mam podobny problem, nie wiem jak to do końca załatwić. Oczywiście liczę na waszą pomoc. Protetyk powiedział że muszę mieć receptę na epiprotezę od swojego okulisty. A że na wizytę trzeba czekać pół roku to może to być recepta od okulisty na wizycie prywatnej? Jak już będę mieć receptę to trzeba ją podbić w NFZ? I jeszcze pytanie, bo w klinice gdzie miałem operację, od lekarza prowadzącego dostałem  'ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE' i tam w rubryce 'Nazwa wyrobu medycznego' jest wpisana 'Epiproteza oka-dla dorosłych'. To przypadkiem nie jest już recepta? Czy z tym udać się do okulisty? Pomóżcie, poprowadżcie mnie. 

Mogłem lekarza od razu się zapytać co to za świstki ale sami wiecie jak to jest tydzień po operacji. Myśli się o czym innym...

Epiproteza-refundacja

Mam podobny problem, nie wiem jak to do końca załatwić. Oczywiście liczę na waszą pomoc. Protetyk powiedział że muszę mieć receptę na epiprotezę od swojego okulisty. A że na wizytę trzeba czekać pół roku to może to być recepta od okulisty na wizycie prywatnej? Jak już będę mieć receptę to trzeba ją podbić w NFZ? I jeszcze pytanie, bo w klinice gdzie miałem operację, od lekarza prowadzącego dostałem  'ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE' i tam w rubryce 'Nazwa wyrobu medycznego' jest wpisana 'Epiproteza oka-dla dorosłych'. To przypadkiem nie jest już recepta? Czy z tym udać się do okulisty? Pomóżcie, poprowadżcie mnie. 

Mogłem lekarza od razu się zapytać co to za świstki ale sami wiecie jak to jest tydzień po operacji. Myśli się o czym innym...

Re: Epiproteza-refundacja


PawełPajo:

Mam podobny problem, nie wiem jak to do końca załatwić. Oczywiście liczę na waszą pomoc. Protetyk powiedział że muszę mieć receptę na epiprotezę od swojego okulisty. A że na wizytę trzeba czekać pół roku to może to być recepta od okulisty na wizycie prywatnej? Jak już będę mieć receptę to trzeba ją podbić w NFZ? I jeszcze pytanie, bo w klinice gdzie miałem operację, od lekarza prowadzącego dostałem  'ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE' i tam w rubryce 'Nazwa wyrobu medycznego' jest wpisana 'Epiproteza oka-dla dorosłych'. To przypadkiem nie jest już recepta? Czy z tym udać się do okulisty? Pomóżcie, poprowadżcie mnie. 

Mogłem lekarza od razu się zapytać co to za świstki ale sami wiecie jak to jest tydzień po operacji. Myśli się o czym innym...

 Tak, to ten papier, musisz go podbić w nfz

 

Epiproteza-refundacja

Ja robiłam oczko w grudniu. Mój dokument tzn zlecenie miało 5 stron i do realizacji musiało być w wersji elektronicznej. W swojej naiwności myślałam, że to tak jak e recepta 4 cyferki i pesel.Oby oddział NFZ nie obsługiwał zdalnie , życzę obsługi bezpośredniej. Ja miałam z początku kabaret - robiłam zdjecie zlecenia wysyłałam pocztą elektroniczną i czekałam na wiadomość z kodem akceptującym zlecenie. Stałam pod drzwiami oddziału NFZ a pani mi tłumaczyła przez tel co robić i jak , bo nie wpuszczali do środka. Absurd.

Epiproteza-refundacja

Co jakiś czas zastanawiam się nad epiprotezą. Pani profesor na jednej z wizyt powiedziała mi, żebym spróbowała. Z racji, że to była wizyta prywatna wybrałam się do lekarza na NFZ po receptę. I dwóch okulistów odrodziło mi epiprotezę. 

Kiedyś pytałam tu na forum czy w mojej sytuacji to dobre rozwiązanie i ktoś słusznie polecił mi skonsultować to z lekarzem. Jednak w obliczu tych sprzecznych informacji znów nie wiem co robić. Polecacie jakiegoś okulistę w Łodzi lub poza do konsultacji?