MENU

Forum - Implantacja wtórna

Implantacja wtórna

Implantacja wtórna

Cześć

Urodziłem się bez gałki ocznej. W bardzo wczesnym wieku miałem robioną za granicą implantację ale to nie były implanty które miały zostać - tylko takie rozszerzające. Potem miałem aż do dziś robione protezy do oczodołu. Najpierw w Łodzi, potem w Katowicach u Thorstena - te był dużo lepsze wyglądem i chyba też lepiej dopasowane.

Parę lat temu byłem u dr Jaworskiego na konsultacji - mówił że można wszystko zrobić, proponował implantację i inne zabiegi potem. Jednak wystraszony opiniami na forum nie zdecydowałem się. Byłem potem u dr Haszcza i nie podjął się tego ruszać bo "jest nieźle" i że ogólnie on wtórnych nie robi. Co ciekawe polecił udać się do Jaworskiego (po którym z tego co wiem poprawiał nieraz…).

Jednak przeszkadza mi że nie ma ruchomości ta proteza i powieka się nie zamyka. Po paru latach znowu mam te myśli żeby coś poprawić - u Jaworskiego? Może coś się zmieniło przez te lata? Na leczenie za granicą może mnie nie być stać, ale może macie coś co można śmiało polecić?

Implantacja wtórna

Jak to wygląda dobrze to moze lepiej zostawić jak jest, implant po takim czasie nie da Ci super ruchomości i nie sprawi że powieka będzie się domykac, takie jest moje zdanie. Masz rację że Haszcz poprawial po J bo ja jestem pierwsza osoba u której to robił, też nie chciał ale po mojej determinacji prosbach zgodził się Dziś gdybym miała podejmować się implamtacji wiedząc i widząc tyle nigdy bym się na to nie zdecydowała bo absolutnie nie widzę różnicy Implantacja to fajna sprawa dla ludzi którzy są przed decyzja o usunięciu oka co im zapobiegnie zmian które dochodzą po x czasie bez,, oka,, a dla ludzi którzy już chodzą bez niego x lat tych zmian implant nie cofnie Jednak decyzja należy do Ciebie, ile ludzi tyle opinii ja wyraziłam tylko swoja

Implantacja wtórna

Dzięki za opinie. Wiadomo że "dobrze" jest relatywne tutaj. Dr Haszcz jak rozumiem nie podejmuje się tego, bo pewnie nie widzi sensu - może dlatego że to nie ma sensu faktycznie...

Udało Ci się odzyskać jakąś ruchomość oka i powieki czy w ogóle żadnej?

Implantacja wtórna

Ruchomośc jakąś jest ale u mnie niestety doszło do tego ze oczodol strasznie się cofnął zapadł co widać to strasznie bo to oko jest głębiej niby implant miał to zatrzymać ale niestety, widać straszna asymetrie, mi Haszcz poprawiał implant od J ale w końcu okazało się że jest za duży usunął i dał mniejszy, potem operowal mi dolna powieke bo przez ten implant rozciegnela się i nie była w stanie utrzymać protezy, teraz jakoś to wygląda 

Implantacja wtórna

Witam wszystkich serdecznie