MENU

Forum - Proteza 2020

Proteza 2020

Proteza 2020

Witam wszystkich na forum,

jestem nowym członkiem. Wczoraj dosałam informację,że czas zacząć myśleć o usunięciu oka i założeniu protezy. Oba oczy mam po przeszczepach rogówek, po których wdała się jaskra wtórna. miesiąc temu miałam wykonywany kolejny już 12 ty zabiek oka prawego, obniżający ciśnienie. Niestety oczko poddaje się, zapada , przeszczep dawno odrzucony w kolorze niebieskim, przy moim naturalnym ciemno brązowym. Cięzko mi oswoić się z tym,że muszę na własne życzenie usunąć oko. Proszę podpowiedzcie mi, gdzie najlepiej się udać, która klinika najlepsza, mam 39 lat, zależy mi na bardzo dobrej jakości protezy.

Z góry dziękuję, pozdrawiam wszystkich. Magda 

Proteza 2020

Witaj Magda:)

Ja też jestem świeżakiem w tej grupie. moja historia zaczęła się w czerwcu 2019 roku-niby zwykłe zapalenie oka lewego-tak wyglądało na początku. Jednak z dnia na dzień sutyacja się pogarszała.3tyg spędziłam z szpitalu we Włocławku(tutaj mieszkam),później tydz w Sosnowcu u doktora Dobrowolskiego i moja przygoda zakończyła się w Warszawie. 26 lipca musiałam podjąć decyzję o usunięciu oka, które dosłowinie się rozpływało i lekarze powiedzieli tak: albo usuwamy oko albo ratujemy pani życie? ból był nie do zniesienia. jeżeli budzisz się po operacji usunięcia oka i pierwzsa myśl to jest taka,że w końcu nic cię nie boli to możesz sosbie tylko wyobrazić.

Co do protez to w Warszafie prof. Szaflik polecił Chorzów "optomed" oni tam robią szklane koszt 2tys złotych plus wizyta 100zł, przyjeżdża raz w miesiącu porf z Niemiec, ja miałam umówioną wizytę na 25marca ale przez tego wirusa przeniesiona data na 25 czerwca. i druga co mi polecili to w Łodzi na ul. Pięknej i jak usłyszałamm że chorzów przesunął termin to teraz jade 5maja tam robią akrylowe,koszt 900zł i tam sa 2wizyty. na pierwszej robia pomiar,a na drugiej już odbiór protezy. wtedy bedę mogła przekazć moje odczucia. też nie mogę sie doczekać od lipca jestem bez oka mam 34 lata i jest miz tymm bardzo ciężko. pozdrwiam serdecznie

Proteza 2020

Polecam się dopytać czy profesorek z Niemiec czasami nie robił równierż w Krakowie bo jak tak to polecam się zastanowić .

Ja osobiście nie byłem zadowolony