MENU

Forum - Protezy/Epiprotezy 3D

Protezy/Epiprotezy 3D

Protezy/Epiprotezy 3D

Witam ...  Chciałem zapytać czy ma ktoś więcej informacji na temat protez/Epi z drukarek 3D .. Na tej stronie też jest informacja , że syn doktora Jaworskiego zaczął taki projekt w 2018 r. .. Zetknął się ktoś już z tym lub ma więcej informacji w jaką stronę to poszło ? ... Nie mogę znależć więcej informacji a temat wydaje się bardzo ciekawy .. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informację .. 

Protezy/Epiprotezy 3D

Niestety, w lipcu 2020 dr Marcin podjął się wykonania takiej protezy w 3D, ale - po 6-ciu miesiącach w 2020 roku stwierdził, że nie ma  ......odpowiednich urządzeń ! Obiecał w lipcu,  że do 2 tygodni mnie zaprosi, minęły 2 miesiące, to po interwencji mnie "zaprosił" pod koniec września !. Miał wykonany prototyp epiprotezy z żywic, kazał nosić prze 2 tygodnie, aby się uleżała, potem wyznaczył środek, dobieraliśmy  kolor tęczówki itd... Mija miesiąc, potem drugi, więc pytam, co jest ? Odpowiedzi takie same - jest w trakcie realizacji, proszę o cierpliwość. Mijają kolejne miesiące, a tu nic. Więc w styczniu 2021 napisałem list, że tak to się nie traktuje pacjenta, że funkcjonuję oszpecony przez tyle czasu.  Otrzymałem po kilku dniach odpowiedź, ale od ....adwokata, że nie wykonają protezy bo nie mają odpowiednich ........urządzeń ! Mało tego, sugerowali, że JA WIEDZIAŁEM  O BRAKU URZĄDZEŃ ? Co zaproponowali ? , że mogę się udać do innej pracowni protetycznej !  Nawet nie mieli cywilnej odwagi skontaktować się ze mną, ewentualnie przeprosić za zwłokę. Minęło 1 rok od kosztownej operacji rekonstrukcji oczodołu, przeprowadzonej zresztą w tej placówce, czyli Optomed Chorzów, a ja nie mam protezy ! 

Protezy/Epiprotezy 3D

Są dostapena w optomed ale czy są spoko nie wiem 

Protezy/Epiprotezy 3D

Minęło już dwa lata od mojej operacji wszczepienia implantu. Noszę już drugą protezę wyprodukowaną przez pana doktora Marcina. Pierwszą zareklamowałem. Zużyła się bardzo szybko po paru miesiącach. W ramach reklamacji otrzymałem kolejną która wyglądała już zdecydowanie lepiej. Faktycznie przypominała oko i bardzo dobrze prezentowała się w oczodole. Noszę ją już prawie rok. Pojawiły się na niej już ślady zużycia o czym też uprzedzał pan doktor. Zamówiłem kolejną po niższej cenie. Muszę przyznać że nosi się je bardzo komfortowo i że widać ciągły rozwój w pracy pana doktora. W swojej wypowiedzi starałem się przedstawić fakty. Trudno jest mi powiedzieć czy polecam czy odradzam. Istotne jest to że byłem potraktowany z kulturą i że wybierając to rozwiązanie miałem świadomość tego że jest to projekt który się ciągle rozwija.

Protezy/Epiprotezy 3D

a jak wyglądają ślady zużycia tej protezy? w sensie, co się z nią dzieje po czasie?