MENU

Forum - Pomocy . Potrzebuję całą czarną protezę lub kogos kto pomaluje moją

Pomocy . Potrzebuję całą czarną protezę lub kogos kto pomaluje moją

Pomocy . Potrzebuję całą czarną protezę lub kogos kto pomaluje moją

Witam serdeczie ,mam 33 lata i dosyć mam udawania ze mam oko skoro je straciłem

Posiadam protezę akrylową wykonaną w Łodzi jest już stara ale jest wygodna.

 Pogodziłem się już dawno z tym ze oko mi nie odrośnie ale nie chcę chodzic z otwarym oczodołem aby 

Nie straszyć łudzi,  potrzebuję pomocy w wykonaniu bądz pomalowaniu mojej protezy na kolor czarny

 Jestem zdesperowany do tego stopnia ze jesli nic sie nie uda osiągnięć na tym forum, to zabiorę ja do lakiernika samochodowego, boję sie jednak ze lakier samochodowy może być nienajlepiej tolerowany przez organizm..

To dla mnie bardzo ważna sprawa, gdyż nie rozumie po co moja proteza ma udawać zdrowe oko

Dosyc mam tłumaczenia że nie mam zeza itd 

Ten ruch bedzie dla mnie ostatecznym wyrazem pogodzenia się z tym jaki jestem ,

Proszę o kontakt ,poradę ,  cokolwiek co doprowadzi mnie do celu

Ostatecznie pujde do lakiernika zmatuje ją papierem ściernym i pryśnie mi ja pan Andrzej

W czarny metalik.

Oko straciłem jako małe dziecko ,mialem 3 lata  przez nowotwór siatkuwczak.

Pozdrawiam. 

 

 

 

 

Re: Pomocy . Potrzebuję całą czarną protezę lub kogos kto pomaluje moją

Pavl1,

rozumiem twoja frustrację, ale wydaje mi się, że są  lepsze rozwiązania:

  • spróbować  udać się do innej pracowni protetycznej, która dobrze przygotuje protezę - jej słaba ruchomość to nie jest taka straszna rzecz, sam staram się patrzeć na ludzi raczej na wprost, bo wiem, że nigdy nie będzie tak jak przy zdrowym oku.

  • jeśli jesteś totalnym przeciwnikiem protez, które faktycznie udają tylko zdrowe oko, to alternatywą są opaski na oko - myślę, że to trochę lepsza opcja niż malowanie protezy na czarno.
Pozdrawiam!

Pomocy . Potrzebuję całą czarną protezę lub kogos kto pomaluje moją

 

Dzięki  za odpowiedź i wsparcie gdyż zdaje się ze większość osób jednorocznych 

Próbuję mieć  jak najbardziej podobną protezę do prawdziwego oka dla mnie sama idea udawania ze mam oko jest nie do przyjecia, gdyż staram się  całkowicie zaakceptować siebie i jest to wbrew mojej życiowej  filozofii.

Nie chcę udawc ze mam oko, nie muszę się nikomu podobać,ale opaska w stylu pirata nie odpowiada mi woogule , wiec potrzebuję całą czarną protezę

Przepraszam może to ze mna cos jest nie tak ale w ogule nie rozumiem po co sa te protezy ktore udają oko ,moim najwiekszym marzeniem to było by aby to brakujące oko mnie wspomagało i miało np.latarke. 

 Możne znajdzie sie tu jakiś protetyk ktury zrobi dla mnie takie cudo , jestem w stanie za to naprawdę nieźle zapłacić. 

Pozdrawiam  

 

Re: Pomocy . Potrzebuję całą czarną protezę lub kogos kto pomaluje moją

Zadziwiasz mnie swoją konsekwencją, w dążeniu do czarnej protezy. 

Opaska wygląda na prawdę nieźle i nie kojarzy mi się z piratem. Tu mamy wątek na ten temat:

https://jednooczni.org/forum/dyskusje/topic,1643.html

Noszenie czarnej protezy, wydaje mi się nieco szalone i ekscentryczne.

Generalnie w tej zabawie z protezami / opaskami chodzi też o ludzi z którymi nawiązujemy codzienny kontakt, ich komfort wymaga aby widzieli to do czego przywykli - a to finalnie wpływa na nasz komfort.

To taki świadomy konformizm, po to aby żyło się łatwiej, na którym osobiście nie czuje, że coś tracę.

 

 

 

Pomocy . Potrzebuję całą czarną protezę lub kogos kto pomaluje moją

Wbrew pozorom, w Stanach są pracownie, które robią "zabawne" i ciekawe protezy, m.in. po to, żeby pomóc radzić sobie z traumą ludziom, którzy stracili oko. Np. ta:

https://instagram.com/centerforocularprosthetics?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 Co do latarki/lasera to też całe życie o tym myślałem ;) Chyba nie jest to robione nigdzie na szeroką skalę, ale znów na IG jest gość, który jest inżynierem i robi sobie takie prototypy w ramach hobby:

https://www.instagram.com/reel/CkZf_wtg-hm/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Nie idź do lakiernika Pavl śmiech