MENU

Forum - Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Witam,Od 3 roku życia jestem jednooczny na skutek urazu mechanicznego. Obecnie mam 17 lat. Moje niewidome oko wyglada tak, że:

-brak pełnej źrenicy (tylko fragment)

-mocny zez w stronę zewnętrzą.

I teraz mam pytanie czy da się to jakoś wizualnie poprawić? Jakie są możliwości? Chodzi mi o jakieś zabiegi kosmetyczne, ale bez usuwania oka.Pozdrawiam 

Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Zez rozbieżny - możesz próbowac operacji ale przy niewidzącym oku może powrócić. Ja nie widzę na prawe oko, też mam rozbieżnego zeza i po operacji po pewnym czasie było tak samo jak przed.

Ciekawe jaki procent jednoocznych z zezem po operacji uzyskuje trwałą poprawę? Może ktoś się przy okazji wypowie.

Co oznacza fragment źrenicy? Źrenica to miejsce przez które wpada światło do gałki ocznej, którego wielkość regulowana jest wielkością tęczówki (może nie dokładnie ale bez wgłębiania się w szczegóły w miarę poprawnie :). Jeżeli masz jakiś nieregularny kształt źrenicy to możesz użyć szkła kontaktowego z czarną źrenicą. Tyle że i tak w zależności od oświetlenia źrenice nie będą miały równej wielkości.

Ja noszę od jakiegoś czasu opaskę i na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, a jedyne czego żałuję, to że nie wpadłem na to wcześniej.

Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Pisząc "fragment źrenicy" chodziło mi o to, że nie mam jak normalny człowiek w środku oka czarnego "punktu", tylko źrenica została zdeformowana do kształtu "kreski" (np. jak u kota).

Czyli zeza rozbieżnego w niewidomym oku, nie da się usunąć operacyjnie na stałe?

 

Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Uważam że warto spróbować. Na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał, tylko zoperował, bo co Ci szkodzi spróbować?Jak się uda, to super, jak nie, to i tak gorzej raczej nie będzie.

Tylko nie robiłbym sobie nadziei na idealny efekt. Ja przed operacją miałem chyba coś ok. 45 stopni rozbieżnie, po operacji do bliży 5 st. zbieżnie, do dali 15 rozbieżnie. A po pewnym czasie się rozjechało tak na mniej więcej 20-40 st. rozbieżnie - w zależności od zmęczenia itp. 

Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Witajcie,

Warto spróbować operacji. U mnie się udało. Miałam 2 zabiegi jednodniowe z 2 letnią rozbieżnością czasową. Byłam w Katowicach u Pani Johan. Przy krótkowzroczności i hipoplazji nerwu wzrokowego ( uszkodzony nerw przy urodzeniu) wraz z zezem rozbieżnym udała się operacja. Wiadomo u mnie występuje małoocze, więc tego nie ukryję, ale jestem przeszczęśliwa. 

Spróbuj skontaktować się z Panią Johan. Ona przyjmuje na konsultacje u siebie w gabinecie na ulicy Tarnopolskiej 74 Zabrze. Jest lekarzem z powołania.

Za jedną operację płaciłam 2500 tyś, a potem Pani Johan zapisała mnie na NFZ.

Zatem podaję Ci numer do rejestracji:

601- 344-214

 Pozdrawiam ciepło;) 

Niewidome oko-poprawa wyglądu.

Ja jestem po jednej operacji i trudno mi stwierdzić czy jest jakaś poprawa. Raczej jest tak jak przed. Zauważyłam tylko, że gdy oko zezuje (w moim przypadku zbieżnie) to bardziej widoczne jest to, gdy noszę okulary, w widzącym oku mam chyba -2. Zaczynam myśleć poważnie o soczewkach, w dni kiedy oko ucieka staram się jak najmniej nosić okulary, jedynie z racji estetyki...