MENU

Forum - Siatkówczak?

  | 1 | 2 |   następne »

Siatkówczak?

Siatkówczak?

Moja córeczka (3,5 r.) zaczęła zezować leciutko na początku roku. Zapisałam ja do okulisty i miała przed świetami badane dno oka. Lekarka powiedziała tylko o wadzie wzroku +5 i +5,25 (prawe oko). To było tydzień temu (dokładnie 3 kwietnia). Wczoraj zrobiłam jej zdjęcie. Oczka błyszczą na nim na czerwono ale prawe dużo mocniej, ma tez większą prawą źrenicę. Miała przed badaniem 3 dni podawaną atropinę i źrenice nadal są powiększone. Zakraplałam jej sama - może zrobiłam coś nie tak i dlatego jest ta powiększona źrenica. nagrałam filmik smartfonem i na nim wyraźnie widać białe żrenice z tym, że prawe oczko "świeci" dużo bardziej ale oba są świecące jak u kota. Nie wiem co robić? umówiłam się na wizytę u okulisty w Lublinie dr. szponara. Wizyta za 2 dni - nie wiem jak przetrwam ten czas.

Siatkówczak?

Czy ze ktoś tu zagląda? Byłam z Lenką u okulisty i stwierdził, że nic jej nie jest i to mnie uspokoiło ale dziś zrobiłam jej zdjęcie komórką i znów wyszło oko białe. Nie wiem co mam myśleć. Czy przy badaniu dna oka można nie zauważyć siatkówczaka?

Siatkówczak?

hmm...pisze Pani, że lekarka badała wzrok córce i w tym odbyło się badanie dna oka? Ale czy to było na oddziale w znieczuleniu ogólnym?? Tak małe dzieci bada się właśnie - w całkowitym znieczuleniu. W innym przypadku nie jest wstanie ktokolwiek stwierdzić czy u takiego małego dziecka coś się dzieje niedobrego. Moja córka do dzisiaj ma przeprowadzane badanie dna oka w znieczuleniu ogólnym a ma ponad cztery lata.

Siatkówczak?

I ta atropina podawana aż trzy dni przed badaniem?? Jakiś nonsens...

Siatkówczak?

Witam serdecznie,

przepraszam jeśli może niepotrzebnie poruszam ten temat ale na zdjęciach synka zauważyłam dziwny biały odblask w oczkach  jestem przerażona:(gdyż już wcześniej słyszałam o siatkówczaku. Na niektórych zdjęciach oczko jest czerwone a na 2 posiada dziwny odblask chciałam spytać czy jeśli na innych jest czerwone to czy to tylko wina aparatu?Z góry dziękuję pozdrawiam

Siatkówczak?

Mam podobne pytanie jak wyżej. Czy przy chorym oku bądź oczach, na jednych zdjęciach mogą wychodzić oczy białe a na innych czerwone? Czy przy tej chorobie oczy na wszystkich zdjęciach powinny wychodzić białe?

Zauważyłam białe refleksy w obu oczkach u swojej trzymiesięcznej córeczki na zdjęciach robionych smartfonem. Jednak czasem oczy wychodzą też czerwone. Sprawdzałam też innymi aparatami. Ze zwykłego aparatu cyfrowego wychodzą czerwone, a z lustrzanki też wszystko ok.

Czy jeśli dziecko jest chore,to ten efekt musi być widoczny na każdym zdjęciu z lampą i z każdego aparatu?

Proszę o odpowiedź od osoby, która robiła podobne doświadczenia i badała dziecko. 

Siatkówczak?

Mam to samo pytanie,ostatnio robilem zdjecie Filipowi(16m) i zauwazylem taka bialawa zrenice,umowilem sie do okulisty ktory najpierw obejrzal zdjecia i stwierdzil ze nie wyglada to jak leukokoria tylko odblask od nerwu wzrokowego,pozniej zbadal malucha ale tylko retinoskopem i czym jeszcze ale stwierdzil ze nic groznego nie widzi,sfwierdzil ze skoro na innych zdjeciach pojawiaja sie czerwone oczy to po prostu pod niefortunnym katem zrobilem zdjecie,co dziwne zdjecia takie pojawily sie tylko jak robiem je z komorki z lustrzanki ani razu.Co myslicie?? Bo nastepna kontrola w maju.

Siatkówczak?

Jakis czas temu zrobiłam zdjęcie synkowi (18 miesiecy) i wyszła biała żrenica az z odblaskiem byłam z tym u dwóch okulistów i powiedzieli ze w 100 % jest wszytsko dobrze. Ale dzisiaj znowu wyszło mi białe oczko takie samo jak wcześniej  i oczy były ułożone pod tym samym kontem co na wczesniejszym zdjęciu. Martwie się :(  czy jakby coś było w oczku wyszłoby na każdym zdjęciu.? Bo na innych zdjęciach z lampą zdjęcia są normalne tylko te dwa zdjęcia. Nie wiem co myślec. Lekarz mówi że tak czasami jest nie zawsze świadczy to o guie w oku, że ludzie mówią ze biały odblask jest czymś złym ale nie mówią o tym że czasami też tak może wyjść bez jakichkolwiek objawów, poprostu ustawienie oczu, odbicie sie od nerwów. Ale ja dla swojego spokoju musze isc do jeszcze jednego lekarza.

Prosze o odpowiedz

Re: Siatkówczak?


hotchilli:

Dzień dobry, a raczej dobry wieczór. Chciała bym odświeżyć temat...

Jestem mamą 3mc chłopca, który jest na etapie diagnozy co to być może, zacznę od początku. Od momentu urodzin nie robiliśmy dziecku zdjęć z lampą co by mu nie błyskać po oczkach, poród był bardzo cięzki 15m siedział w kanale rodnym po urodzeniu miał bardzo duże wylewy krwi do przednich komór oka w około tęczówek które schodziły około 6tygodni aż do całkowitego wchłonięcia, jakiś czas temu dokładnie 30-09-2014 zostało wykonane 1sze zdjęcie na którym widać refleks lewego oka, ale wtedy jakoś nas to nie uderzyło niepokojem, pare dni później dokładnie 21-10-2014 zostało wykonane kolejne zdjęcie (z przypadku z lampą) na którym to widać iż w oczu znajduję się bardzo wyraźny refleks od góry oko jest białe i przechodzi w złoty kolor , po tym zdjęciu sprawy już nabrały tempa tzn w dniu dzisiejszym byliśmy z dzieckiem u okulisty w łodzi dr Beata Orawiec, bardzo sympatyczna pani , rzecz jasna omineliśmy skierowania i nfz ze względu na czas i poszliśmy drogą prywatną z dnia na dzień po rozmowie telefonicznej i opowiedzeniu Pani Doktor co jest na rzeczy zgodziła się przyjąc syna na konsulatcje w ramach wyjątku gdyż ona zajmuje się dziećmi powyżej 3rż, na wizycie najpierw pokazaliśmy zdjęcia syna które nas niepokoją mina Pani doktor była przerażająca dla nas ,syn dostał krople i miał zbadane dno oka i tutaj szok okazało sie że oko jest czyste bardzo wnikliwie go zbadała naprawdę , ale Pani doktor nie daje za wygraną i we wtorek syn idzie pani Orawiec zabiera go na swój oddział na dalsze badania oczka będzie miał zrobione USG i Kt , Pani Orawiec powiedziała że gdybyśmy przyszli bez tych zdjęc po badaniu dna oka odesłała by nas do domu z wynikiem ok, ale ponieważ to zdjęcie ją niepokoi wymaga syn dalszych konsultacji :( 

 

teraz moje pytanie do Was, proszę napiszcie mi w jakich stadiach choroby siatkówczaki są do wykrycia czy stadium 1sze jest już do wykrycia i jeśli tak to jakie badanie daje pewnik ?? ile czasu i w jakim przedziale wiekowym dochodzi do największego rozrostu choroby? 

 

na dole załaczam 3 linki zdjęć syna w kolejności od góry 1sze zdjęcie refleksu i 2 ostatnie zdjęcie które skierowało nas na drogę działania.

 

http://zapodaj.net/4a3c37650df96.jpg.html 

http://zapodaj.net/0a19efc30d73a.jpg.html

http://zapodaj.net/b0b6bbd11ca1d.jpg.html 

 

Witam. U nas podobna historia - zdjęcie, obrzydliwy odblask w oczku 13 miesięcznego synka, wizyta u doktor Orawiec (akurat bylismy w Łodzi i udało nam się fartem na szybko umówić). W badaniu dna oka wszystko w porządku, ale doktor też odesłała na usg... Jak to się u Państwa skończyło???

 

Widzę, że wielu z nas ma podobne przypadki... robimy zdjęcia i potem doszukujemy się nieprawidłowości, ale chyba lepiej dmuchać na zimne. Nie wiem jak przeżyję do czwartku kiedy to mamy usg.

  | 1 | 2 |   następne »