MENU

Forum - Gdzie najlepiej robić proteze??

  | 1 | 2 |   następne »

Gdzie najlepiej robić proteze??

Gdzie najlepiej robić proteze??

Kraków chyba dobrze jest sobie odpuścić. Sam się zastanawiałem czy nie jechać ale epi modelująca (po co?) i dopiero potem właściwa... Chyba zostanę przy Katowicach i dr Mayerze.

Re: Gdzie najlepiej robić proteze??


cycek27:

Osobiście polecam Warszawę na Ursynowie.

Jedyny protetyk który spełnił moje oczekiwania.

Byłem w Krakowie po szklaną i następnego dnia już dzwoniłem z reklamacją a po następnym dniu została mi tylko wydmuszka.

Co do łodzi w bloku na który patrzy inny cały blok również nie polecam bo wytrzymałem tylko miesiąc i wróciłem do starej z Warszawy.

Obecnie szukam producenta szklanej ale pełnej a nie wydmuszki.

Otrzymałem taką z czasów wojny w szpitalu w Olsztynie i uważam ,że szkoda, że nikt nie podejmuje się tego tematu.

Rozważam jeszcze pracownię szkła artystycznego ale brak czasu robi swoje.

Pozdrawiam wszystkich jednoocznych Grzegorz 

 

Grzesiu - na Ursynowie gdzie?
Bylem w 1996 (wiem, ze dawno) na Dybowskiego u Pana Walendy. Ale numer juz nieaktualny, a na Modzelewskiego tez nie dziala:( 

 

Gdzie najlepiej robić proteze??

Czesc wszystkim. Nie wiem, czy ktos zaglada do tego watku, ale mam kilka pytan:)

 

W 1996 robilem proteze akrylowa u Pana Walendy w Warszawie. Wtedy to bylo na Ursynowie. Teraz widze, ze juz chyba nie dziala, bo numer telefonu nie istnieje. Na Modzelewskiego z kolei (tez Walenda) jest wpis na google, ze od czerwca 2020 pracownia jest zamknieta (tez numer nie istnieje).

Moja obecna proteza ma 25 lat. Znaczy miala do wczoraj, poniewaz ulegla zniszczeniu.

Gdzie teraz najlepiej jechac? Co wpis, to inna opinia. Nie chce szklanej, bo juz mi sie jedna stlukla na poczatku, wiec chce akrylowa.

 

Lodz, Krakow? Do Wieremczuka mozna sie zapisywac dopiero od wrzesnia. A moze ktos ma kontakt do Pana Walendy w Warszawie? 

Re:

Właśnie wybieram się do dr Wieremczuka. Ale z tego co czytam to w sierpniu w ogóle nie przyjmuje?

Pozdrawiam

 

 

W ogole. Mozna sie zapisywac od 04.09. Ale nie wiem, na kiedy sie bedzie mozna zapisywac.

Bylem dzisiaj w obu punktach, gdzie zaklad mial pan Walenda, i oba sa zamkniete:( 

Zna ktos kogos innego w Warszawie? Ten Ursynow, co Grzegorz wspominal, to wlasnie Walenda? 

Re:

dziękuję, za informację. Uśmiech

 

 

Re: Gdzie najlepiej robić proteze??


Malwinus91:
Mam pytanie w niedługim czasie zamierzam zgłosic się do zrobienia nowej protezy bo obecna jest nieco mała. Gdzie radzilibyście mi sie udać w tym  celu?Słyszałam o Puszczykowie?Ale może ktoś ma inne namiary jeśli tak to proszę o namiary:)

 

 W Puszczykowie nie ma takiej możliwości z tego co mi wiadomo

Re: Gdzie najlepiej robić proteze??


Andy1976:
W Krakowie byłem proteza leży nawet wsadzić nie idzie ,.  W Łodzi się popsuło  teras już nigdzie nie robią dobrych protez już musimy tak żyć z krzywm okien patrzący do góry i mówią że jest dobrze lepiej nie będzie ,byłem tydzień temu w Łodzi wszyscy mają małe protezy i przyciemniane okulary pytam się to po co te protezy są żeby zakładać przyciemniane okulary szkoda gadać nie umiał robić i tyle pozdrawiam was.

 

 Witam ja jeżdżę z synem do Krakowa i jestem zadowolona i syn nie mówi żeby coś go uwierało itd kolorystycznie też jest dobrana idealnie

Gdzie najlepiej robić proteze??

A jeśli w Krakowie to na Św. Kingi czy na Królewskiej? 

13stycznia przeszedłem operację ewisceracji gałki ocznej i lekarz podsunął mi tą stronę. Liczę na waszą pomoc, bo jestem w kropce. Obiecywano mi super piękną, ruszająca się w każdą stronę protezę a po przejrzeniu  forum, widzę że chyba nie będzie tak kolorowo. Proszę was o pomoc

Re:


:

 W Krakowie na św. Kingi robią szklane, natomiast na Królewskiej z tworzywa. Sama będę tam robić za mnie więcej pół roku, gdyż czekam na refundację. Tam proteza jest droższa, pani robi najpierw odcisk oczodołu, dobiera tęczówkę. Wszystko trwa ponoć ok 2-3 tygodnie, i wiąże się chyba z 3 wizytami, więc jeśli trzeba dojeżdżać to może to być nie wygodne. Ja preferuję protezy tylko z tworzywa, więc mój wybór jest oczywisty.

 

 

Gdzie najlepiej robić proteze??

A ktoś ostatniego czasu robił protezę u Pana Wieremczuka? Minął już ponad tydzień od operacji i emocje ze mnie już zeszły i chyba czas się spróbować umówić na wizytę.

Gdzie najlepiej robić proteze??

Zapytamy też tu :)

Czy ktoś wie, gdzie zrobimy nietypową, bo całą czarną protezę?

Nasze oczy są całe czarne, łącznie z twardówką. A że jedno będzie usuwane to nie chcemy mieć jednego oka "białego". Chcemy zachować swój kolor. 

Gdzie najlepiej robić proteze??

Dzień dobry, chciałbym Wam opowiedzieć o mojej przygodzie z Bydgoszczą. Kilka dni temu podczas mycia mojej epi pękła mi ona w rękach. Dla ścisłości dodam że tą epi nosiłem ponad 20 lat i była ona już do maksimum zużyta. Po chwilowym załamaniu nerwowym zacząłem szukać pracowni protetycznej jak najbliżej mojego miejsca zamieszkaniai dzięki temu forum znalazłem Panią Genowefę w Bydgoszczy. Pani Genowefa jak tylko usłyszała, że moja epi uległa zniszczeniu to tak ekspresowo poprzestawiała swoje terminy że już na drugi dzień siedziałem u niej w gabinecie i w miłej atmosferze dobieraliśmy nową epi. Pani Genowefa to prawdziwa profesjonalistka. Dobrała mi taką epi że jak spojrzałem w lustro to sam nie moglem uwierzyć w to co widzę. Nowa epi prawie nie różni się od mojego zdrowego oka, porusza się synchronicznie z drugim okiem także nawet moja żona była w szoku jak to zobaczyła. Polecam Bydgoszcz właściwie wszystkim którzy potrzebują epiprotezy lub protezy jako pierwszy przystanek bo prawdopodobieństwo że uda się dobrać pasującą protezę jest naprawdę dosyć spore. 
  | 1 | 2 |   następne »