MENU

Forum - Forum -siatkówka

  | 1 | 2 | 3 |   następne »

Forum -siatkówka

Forum -siatkówka

 

( dla osób które doznały rozwarstwienia siatkówki )  

Po trzech latach od rozwarstwienia siatkówki , błyski już tak się nie nasilają , pole widzenia w tym miejscu gdzie było odwarstwienie się nie zmieniło tzn. mam zanik , ilość metów w oczach dużo mniejsza , chociaż kilka " krop " mam :)

 

Pzdr.

 

Piotr  

Forum -siatkówka

Czy dla osób niewidomych na jedno oko od wielu lat (w moim przypadku 20) jest jakakolwiek szansa na poprawe sytuacji? Czy okulistyka od tamtego czasu poszła tak daleko do przodu, czy nadal nie ma nadziei? 

Forum -siatkówka

Cześć  Przeczytałem Wasze posty odnośnie odwarstwienia siatkowki i doszedlem do wnoisku ze okulistyka w tym temacie nie zrobiła piorunujacych posunięć co wiecej powiem żadnych Mamy rok 2021 i od 8 miesiecy od odwarstwienia 3vitrectomie gaz olej obecnie gaz widzenie na operowanym oku MASAKRA , może to dlatego ze przed odwarstwieniem widzialem dobrze ,jezdzilem zawodowo przez 20 lat ,mialem jeszcze do niedawna Nadzieję ze ten wzrok bedzie lepszy Wiecie w oleju widzialem znieksztalcony obraz wiec tlumaczylem sobie ze jak wypuszcza olej bedzie git .Nie nie bedzie w chwili obecnej jestem 3tydzien po gazie i gora oka juz widze rozpackane plamy blizej nieokreslone kolorowe kształty Operowany bylem w Poznaniu szpital ok trafilem na dwóch lekarzy dr Piotr Rakowicz i prof Marcin Stopa niesamowici lekarze srandemia ich nie zabiła,niosą pomoc tak jak przysiegali wielki szacunek.Ja pomimo iz nie dopuscilem do efektu zaniku obrazu,trafilem na operacje 24h po pierwszych symptomach mgla w oku i mety ,nietety nie widze tak jak bym sie spodziewal mam oczywiście nie operowana jeszcze zacme ale sie boje ze teraz jak będę chcial to zrobic czy nie dojdzie do nastepnego odwarstwienia 

Czy Ktos Kochani z Was miał operacje zacmy po usunieciu oleju? Czy lepiej nie dlubac juz w oku ? 

Re:


:

 Hej

Ja miałam  i przy okazji zaćmy wszczepili mi korygującą siczewkę i od kiku lat jest sobrze :)

 

  | 1 | 2 | 3 |   następne »