MENU

Forum - Operacja Zeza

  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

Operacja Zeza

Operacja Zeza

Witam,

Jestem właśnie po operacji zeza piszę więc na świeżo, operację miałam 3 dni temu. Jestem niedowidząca na lewe oko i niestety od lat dziecięcych występuje- występował u mnie zez rozbieżny tego właśnie oka  tzw oko leniwe. O tym że operację u osób dorosłych na NFZ można przeprowadzić dowiedziałam się jakieś 2 lata temu, wcześniej pewna okulistka mówiła że u osób dorosłych fundusz nie opłaca tego typu zabiegów- co było niestety nieprawdą. Skontaktowałam się z Panią doktor Ewą Filipowicz bardzo dobrą okulistką i zapisałam się na operację. Czas czekania wynosi 1,5 roku na NFZ, natomiast prywatnie jakiś miesiąc. Operację miałam przeprowadzaną w szpitalu Św. Rafała- Chirurgia Jednego Dnia- opieka super, bardzo miło. W czasie operacji miałam skracane 2 mięśnie, po operacji po 4 godz. wyszłam do domu.Oko na dzień dzisiejszy- 3 dni po zabiegu jest czerwone i opuchnięte ale co najważniejsze jest proste, szwy tak nie dokuczają i lekko można patrzeć na boki. Na kontrole do Pani doktor wybieram się za parę dni. No cóż mam nadzieję że efekt się utrzyma i oko będzie proste. Pozdrawiam wszystkich jednoocznych.

Operacja Zeza

hej :) a orientujesz się może ile prywatnie kosztuje taka operacja?

 

 

pozdrawiam

TYŚKA 

Operacja Zeza

Witam

operacja zeza kosztuje około 3 tys. 

Po operacji zeza oko może odzyskać całkowitą sprawność, jednakże w czasie operacji czasami zdarzają się nieprzewidziane wypadki [url=http://polibkama.com]wypadki[/url], po których może być jeszcze gorzej.

Operacja Zeza

Witam. Mam podobny problem jak wy od urodzenia mam zeza,  prawe oko ucieka mi na zewnątrz nie widzę na to oko w wieku 5 lat miałam operację korektę zeza dotychczas wszystko było dobrze oczywiście po operacji nie czułam tego oka , a od 4 miesięcy mam nasilające się bóle oka z zezem wyrosła pod  górną powieką narośl powoli wchodząca na gałkę oczną oraz czuję drętwienie tego oka promieniujące aż do końca twarzy miał ktoś podobnie? Zostałam uprzedzona po operacji że oko będzie ustawiało się do 24 roku życia a mam 21 lat,oczywiście zez ustawia się na moją niekorzyść ponieważ zauważyłam że coraz bardziej widać zeza.

Operacja Zeza

Witam.

Tyle sie tu naczytałam na temat różnych konsekwencji operacji zeza, że zaczęłam się bać. Ja również mam zeza zbieżnego w prawym oku i jestem niedowidząca, a operacje mam 27 października tego roku... Nigdy nie miałam nawet operacji unikam szpitali jak najdalej, ale marze o tej operacji od dziecka... Aczkolwiek te wasze posty.. załamałam sie 

Operacja Zeza

Zez rozbiezny dzis operacja

Witajcie

Prawie 20 lat meczylam sie z kompleksem zeza zbieznego prawego oka..

Bardzo duzego zeza

Po perypetiach trafilam do Dr.Jochan w 2001 roku i operacja udala sie w 100%

Niestety  w tym roku  drugie lewe niedowidzace oko zaczelo sie buntowac i  zrobil sie zez rozbiezny

Kolejny kompleks.

We wtorek bylam w Zabrzu na konsultacji a dzis mam zabieg

Zapisalam sie na konsultacje i zabieg w maju

Prywatny zabieg, stad termin oczekiwania nie jest dlugi

Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

Dam znac jak przejrze na oczy , moze jutro:)

Trzymajcie kciuki:)

Re:


:

 

 Ja tez mialam narosc, okazalo sie ze to jest gradowka

Wczoraj mialam przycinany miesien lewego oka(zez rozbiezny)i usunieta gradowke spod powieki prawego oka.

Niesety czeka mnie kolejny zabieg , przez gradowke nie mozna bylo ustawic dokladnie oczu , poniewaz okie prowadzacym jest oo prawe a teraz jest czerwone opuchniete i wygladam jakby mi ktos manto spuscil:)

Ale bol do przezycia

Wazne jest juz jest lepiej bo mimo opuchlizny widze ze oko jest bardziej proste, nie ucieka juz na zewnatrz.

Na poczatku tygodnia bede dzwonila do Zabrza zeby sie umowic na kolejny zabieg na maj

Trzymam kciuki za wszystkich:)

Operacja Zeza

również trzymam kciuki za Cb i czekam na twoje rezultaty zwiazane z operacja !!!!!

Operacja Zeza

W piatek byla operacja

Stan na dzis

Oko po usunieciu gradowki opuchniete i male, ale nie boli

Oko z zezem, czerwone, zakrwawione, czule na swiatlo, dokuczaja szwy

Trudno ocenic stan, ale patrzac w lustro widze ze nie ucieka na zewnatrz

Tak jak pisalam czeka mnie jeszcze jeden zabieg, wiec efekty  na dzis nie beda w 100% zadowalajace.

Myslalam ze bol bedzie mniejszy, jest do zniesienia, ale dokuczaja te szwy

Mam nadzieje ze opuchlizna zejdzie za pare dni.

Operacja Zeza

witam ja mam tez zeza i mialam operacje ale sie nie udala ale moje jedno oko jest wieksze nic od drugiego to normalnie jak sie ma zeza ....? czy bede miec rowne oczy potem jak operacja sie uda 2 `?

Operacja Zeza

Witam mam zeza nie wiem jakiego tak fachowo ale ucieka mi czasem jedno oko i strasznie mi to przeszkadza mam 25 lat i chcialbym to zmienic wkoncu. Mozecie doradzic gdzie najlepsza klinika na taka operacje? Ogolnie porozmawialbym z kims kto jest po takiej operacji czy warto itd. Tak wogole sie nie przedstawilemPerskie oko Sebastian moje gg gdyby ktos chcial pogadac zapraszam 48811471

Operacja Zeza

witam czy to jet normalnie jak oko jest wieksze od drugie? ja mam zeza i moje oko jest wieksze niz te drugie? Prosze o odpowedz:)

Operacja Zeza

do niebieskooka .... mozesz dac mo twoj emial czy gg to popiszemy razem sobie na temat  operacji zeza itp*?

 

Operacja Zeza

Ja zrezygnowałam właśnie z operacji..

Nikt, łącznie z panią dr Jochan nie chcą operować mojego niewidzącego oka. Miałam już jeden zabieg u ww. pani dr i mam mieszane uczucia. Po wybudzeniu z narkozy zorientowałam się, że operowano mi zdrowe, jedyne widzące oko. A jak zapytałam pani dr to usłyszałam: nic nie mówiłam, bo wiedziałam, że byś umarła ze strachu...

 

 

Operacja Zeza

Do dzarowidka.....  witam czy twoje oko jest wieksze od drugiego ?

Re:

Dzaworitka - trochę to dziwna sytuacja. Gdyby ktoś zoperował mi zdrowe oko a zgodę bym wyraził na niewidzące, to sprawa by się skończyła u prokuratora. 

 

Operacja Zeza

do zezodurodzenia witam masz moze gg ... twoje oko wygladas super po operacji:)

Operacja Zeza

6460451

Re: Operacja Zeza Czy warto pomóżcie

 

Zdjęcia mojego zeza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b96d75e7e59370ed.html 



Mam planowany zabieg na dzień 17 lipca zez zbieżny kąt 12 stopni. 
Czy po zabiegu zrobił wam się zez rozbieżny jak przebiegało gojenie oka. Zabieg ma być wykonany na jednym mięśniu. 
Czy wystąpiło u wad podwójne widzenie. 
Nie mam wady wzroku, widzę dobrze na obydwoje oczu miałam robiony test na podwójne widzenie wyszło, że mi ono nie grozi mimo to mam pewne obawy. 
Czy mimo tego testu i takiego wyniku ktoś miał widzenie podwójne które trzeba było zlikwidować operacją? 
Słyszałam iż może się ono pojawić po operacji przez kilka dni, natomiast później ustępuje. 
Jak było u was ? Ile wtedy mniej więcej trwa okres gojenia. 
Mam wątpliwości czy warto wykonać zabieg aby później nie było gorzej nie zrobił się zez rozbieżny z jeszcze większym kątem

Operacja Zeza

Mam zeza od wielu lat i podchodzę do tego z dystasem mi to nie przeszkadza a jak ktoś ma problem to już nie moja bajka .Trzeba w siebie akceptować , jeden ma piegi drugi krzywe uczy a inny ma zeza nikt nie jest idealny

Operacja Zeza

do ss89

 Witaj ja mialem zeza zbierznego 25 stopni, niedowidzenie jedno oczne od urodzenia.zabieg mialem w styczniu. efekt podowjnego widzenia nastapil i trwa dalej, dziwne uczucie ale wole chyba sam gorzej widziec niz maja mnie zle widziec inni. gojenie dlugo do teraz jeszcze mam czerwone oko czasem a najbardziej jak sie najaram. zez wynosi teraz 2 stopnie rozbiezn, kosmetycznie super to wyglada. juz chyba gorzej nie bedzie jak mialem 24 lata sie meczylem. zadowolony jestem z tej decyzji. 

jak sa jakies pytania

gg6460451

Operacja Zeza

Witajcie,

 Opowiem Wam swoją historię.

Mam 23 lata. Pierwszą wadę wzroku wykryto u mnie w wieku 2 lat-nadwzroczność i zez zbieżny w jednym i drugim oku. W wieku 6 lat miałem operację zeza. Zarówno przed jak i po operacji przeszedłem cały trudno i czasochłonny (zwłaszcza dla dziecka) proces rekonwalescencji i zmuszania słabszego lewego oka do pracy. Przez dwa lata jeździłem codziennie na 4 godzinne ćwiczenia do kliniki, uczono moje oczy patrzeć prosto. Nie powiem efekt był. W momencie operacji miałem wadę wzroku +3,75 w prawym i ponad +5 w lewym oku. Po operacji ćwiczeniach i setkach zmienionych szkieł około 10-tego roku życia wada wynosiła odpowiednio +1,25 w prawym i +2,25 w lewym oku. Cały okres dojrzewania szczęśliwie przeżyłem z prostymi oczami, nosząc jedynie okulary. Zawsze wiedziałem, że lewe oko jest wyraźnie słabsze. Działo się tak, bo mimo wszystkich starań i relatywnie niewielkiej wady było to oko niedowidzące. Wciąż jednak patrzyłem prosto. W zeszłym roku zupenie przypadkiem patrząc w lustro zauważyłem, że lewe oko lekko odstaje. Mało tego, gdy zamykałem oko prawe, lewe wracało na środek ciała szklistego. Wyczytałem, że to klasyczny przypadek leniwego oka, mózg nie mogąc pobrać odpowiednio ostrego obrazu w słabym oku po prostu zwala je na bocznicę, skupiając cały zmysł wzroku na silniejszym oku. Oczywiście przez te wszystkie lata chodziłem na kontrole do okulisty, czasem wymieniając szkła w okularach.  Odkrywszy jednak syndrom leniwego oka, postanowiłem udać się do lekarza, który mnie operował w dzieciństwie i poprosić o poradę. Na miejscu okazało się, że mam galopującą wadę wzroku, znów około +4, a przy zezie, silniejsze oko mając szkło okularowe może widzieć nawet jak oko zdrowe mimo wady!!!. Zez delikatny w oku lewym rzeczywiście był, można to operować, ale zanim to się wykona, lekarz polecił mi klinikę, gdzie usuną mi laserwo wadę wzroku, gdyż jak argumentował, będzie ona postępować z wiekiem i w okolicach 50tki mogę widzieć bardzo źle. Udałem się więc do poleconej kliniki, zrobiłem badania. Przy okazji wyszło, że mam pękniętą siatkówkę w słabym, lewym oku, przeszdłem więc krótki, ale bardzo, bardzo bolesny zabieg i po 4 tygodniach pojawiłem się na właściwym zabiegu usunięcia wady wzroku. Zabieg trwał pół godziny, przy czym więcej było przygotowań niż samej pracy lasera, odpowiednio 15 i 20 s w kazdym oku. Efekt oczywiście, w jednym i drugim oku 0 wady wzroku. Problem w tym, że w lewym, na które niedowidzę nie wpłynęło to na poprawę jakości widzenia, a jedynie zahamowało rozwój wady, w prawym natomiast widze tak samo dobrze jak przedtem z powodu wyżej wymienionego. Pomijam fakt, że operacja kosztowała mnie ponad 4000 tyś., najgorsze jest to, że ZEZ W LEWYM OKU POWIĘKSZYŁ SIĘ PONAD DWA RAZY. Mam tak okropnego zeza rozbieżnego, wszystko co pamiętam z dzieciństwa wróciło. Nie będę pisać o rzeczach oczywistych jak brak pewności siebie i uciekanie wzrokiem przed rozmówcą. Powodem jest to, że silne oko prawe, gdy zostało pozbawione wady przejęło niemal w 100% funkcję patrzenia. Na szczęście w lewym oku widzę kształty kolory, nawet duże litery, słabo bo słabo,ale widzę. Oko też wraca na swoją pozycję, gdy zamknę oko prawe. Tragiczne jest jednak to, że muszę znów kłaść się na stół i przechodzić to samo. Dodatkowo muszę odczekać rok od usunięcia wady wzroku, by móc wykonać operację usunięcia zeza. W życiu się nie spodziewałem, że zabieg mający porpawić komfort widzenia tak negatywnie wpłynie na moje życie. Będąc szczerym gdybym o tym wiedział wcześniej, nidy bym się na to nie zdecydował. Jestem przed konsultacjami, zobacze na ile i czy w ogóle usunę go w 100%.

Operacja Zeza

Mi tak pozostało miesiąc po operacji. Po nowym roku zas idę na zabieg 

Z telefonu nie chce oddać zdjęcia będę na komputerze to dodam 

 

 

Zabieg sam w sobie nie boli   

Re: Operacja Zeza


tomaten:

Witam wszystkich

Nie widzę na oko lewe od 1 roku życia-uszkodzenie nerwu.

Mam zeza przy patrzeniu na wprost pod kątem jakoś to jeszcze wyglądu ale mam od dziecka kompleksy. Jaka jest szansa, że operacja się powiedzie. Czy po operacji może być gorzej, może się udać na stałe? Jaka cena i gdzie najlepiej robić. Czy ktoś z was próbował. Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam 

 

 Też nie widzę na jedno oko i ucieka mi przy patrzeniu na wprost :) Pod kątem jest nawet spoko, ale wiem jakie to krępujące. Jestem z okolic Wrocławia :)

Operacja Zeza

Ja miałem zabieg robiony u dr Jochan w Katowicach.

Była to moja druga operacja. 

Pierwsza miała miejsce w Łodzi u dr Loby. 

Po pierwszej operacji zez jak był wcześniej tak został. Dodam, że mój kąt zeza jest niewielki, zaledwie pare stopni (ok. 5), jednak i tak jest to bardzo deprymujące i obniżające samoocenę. 

Po pierwszej opercji w Łodzi usłyszałem, że nie ma sensu robić kolejnego zabiegu, bo może wejść w zeza rozbieżnego. Zdecydowałem się wiec udać do dr Jochan, która to szczyci się świetną opinią wśród pacjentów. 

I rzeczywiście. Jest to super kobieta. Kontaktowa i przesympatyczna. 

Zabieg miałem w Katowicach, koszt 3 tys.  Zabieg miałem na oku zdrowym, jakoby ponoć oczy działają wspólnie. 

Jednak nic z tego. Mija już prawie miesiąc od zabiegu. Oko operowane już nie jest czerwone, a niestety, zez pozostał. 

Troszkę się oszukuj, że oko zezujące naprostuje się po jakimś czasie. Jednak chyba najwyższa pora zacząć akceptować się takim jakim się jest. 

Ale polecam dr Jochan z całego serca. Mam nadzieję, że innym pomoże :] 

Operacja Zeza

Witam wszystkich! Mam 24 lata i od 2 roku życia mam  zeza rozbieżnego, który jest niewielki, gdyż ma5 stopi. Mam przez niego wiele nieprzyjemnych sytuacji, na każdym kroku muszę się kontrolować itp. Podobnie jak większość z  Was zapisałam się na zabieg prywatny do dr Jochan. Jednak po tym co tutaj czytam zaczynam się coraz bardziej bać, gdyż nigdy w życiu nie miałam żadnego zabiegu i martwię się żeby nie było gorzej niż jest teraz... 

Mateusz90 jak po operacji?? Jest jakaś poprawa?? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Operacja Zeza

Czy ma ktoś kontakt do pooperacyjnej bo mam kilka pytań do niej odnoście zabiegu...???

Operacja Zeza

Po zabiegu jest różnie. Raz oko się ustawia względnie prosto, raz zezuje.

Duze znaczenie ma fakt, czy oko jest zmęczone, czy wypoczęte. 

Ogolnie rzecz biorąc. Nie jestem w 100procentach zadowolonyh, ale juz olewam powoli to, skoro dwa zabiegi nie przyniosły rezultatu, to nie ma co kasy w bloto pakować.

Operacja Zeza

Jeżeli masz tylko 5 stopni rozbieżnie, to ja bym się __bardzo__ poważnie zastanowił czy to ruszać. Gdyby sprawa dotyczyła mnie, to bym nic z tym nie robił.

Operacja Zeza

Jeśli ma to wpłynąć na Twoją samoocenę i pewność siebie to wg mnie działaj.

Ale miej świadomość, że nawet przy niewielkim kącie zeza na jednym zabiegu się nie zawsze kończy

Operacja Zeza

Witajcie. Dawno mnie tu nie było. Pani dr Jochan przekonywała mnie że tak jest dobrze i tak miało być. Bylam młodsza i bardzo przezywalamm zeza.. Otrzymałam nadzieję, którą mi odebrano wraz z wiarą w kompetencje ludzi. Teraz już chyba za późno, żeby cokolwiek zrobić z tym.. Wystarczyło mi powiedzieć, że u mnie nie da się zoperowac zeza. Ktoś pytał o wielkość oka, niewidzace jest mniejsze.. Teraz zez pojawia się zazwyczaj raz w tygodniu. Nie martwię się tym. Najważniejsze, że widzę. 

Operacja Zeza

Dr Loba przy Tramwajowej.

Czy dobra, to pojęcie względne, ale iść można

Operacja Zeza

Hej chciałam Ci polecić sprawdzona klinikę od lat tam sie leczę warszawski http://instytutoka.pl/ Polecam i powodzenia życzę.

Operacja Zeza

hej pytanko do ludzi którzy mieli operacje jakis czas temu mianowicie jakie sa rezultaty po latach? czy faktycznie powrócił zez jesli tak to po jakim czasie ?

 

Operacja Zeza

Ja miałem dwa zabiegi.

Jeden na NFZ w Łodzi (dr Loba)

Drugi prywatnie w Katowicach (dr Jochan) 

 

Po zabiegach nie widzę różnicy żadnej, a od drugiego zabiegu minęło 5 miesięcy. 

Osobiście stoję przed dylematem, czy uparcie dążyć do tego i wciąż wydawać kasę na zabiegi, czy już odpuścić i pogodzić się z tym faktem, że jest jak jest. 

Mój zez nie jest duży, ale widoczny. Podczas rozmowy widzę, że ludzie patrzą mi się tylko w jedno oko, to zdrowe. 

Operacja Zeza

Mateusz90 bardzo dobrze Cię rozumiem... Mój zez rozbieżny też jest niewielki... U mnie natomiast podczas rozmowy ludzie patrzą się też w jedno oko tyle, że w to chore... W takich sytuacjach nie wiem jak się zachować i zaraz spuszczam wzrok :(

Od niedawna pojawił się u mnie problem, że dość znacznie ucieka mi na bok prawe oko. Wszystko to jest spowodowane moim wypadkiem samochodowym, po którym miałam dość znaczące problemy ze stanem zdrowia. Uszkodził mi się nerw wzrokowy. Chcę się podjąć operacji. Orientujecie się czy jest ona ryzykowna i czy ktoś już ją wykonywał? Boję się, że może pójść coś nie tak i nie będę widziała na jedno oko. Pozdrawiam skup zwierząt hodowlanych - Venneker Polska Sp. z o.o.

Operacja Zeza

Witam jestem tu nowa na forum i za tydzień będę mieć operacje zeza mam 33l.  Tylko u mnie ma być operacja i maja zostać szwy a na drugi dzień w znieczuleniu ogólnym mają je regulować czy ktoś też tak miał? A ja na oko zezujace prawie nie widzę. 

Re:

Witaj smutna kto w Lublinie i gdzie Cie operował?  

Operacja Zeza

Hej, czy orientujecie się może, gdzie w Polsce operują zeza, zakładając szwy regulowane, a nie rozpuszczalne? Pozdrawiam

Operacja Zeza

Witajcie. Oj dawno mnie tu nie było. Ładnych X lat.

Mam do Was pytanie. Ile przebywaliscie na zwolnieniu lekarskim? Wiem, że rany pooperacyjne zalecza się w przeciągu 3-5 tygodni. Pracuję w domu seniora jako asystent opiekuna (ten od czarnej fizycznej roboty) i muszę przygotować pracodawcę na to by uwzględnił w grafiku moja nieobecność po operacji.  

Byłam u lekarza po nowa receptę na okulary. Zamiast tego wysłał mnie do kliniki na badania. A w klinice powiedziała mi pani doktor, że zoperuje mi mojego zeza jeśli chce i dopiero po operacji dostanę receptę na okulary. A jak nie chce operacji to receptę na już mi da.

 

Cóż. Tak mnie te wieści zaskoczyły, że nawet nie zapytałam o to, tylko zgodziłam się na zabieg bez żadnego zastanowienia, dała mi papiery do wypełnienia dla anestezjologa.

Cieszę się niezmiernie bez względu na wynik operacji. Nie robię sobie wielkich nadziei bo już miałam 23 lata temu jako pięcioletni podlotek operacje zeza zbieżnego, a teraz oko ucieka mi na zewnątrz praktycznie od momentu operacji. Pani doktor po obejrzeniu oczu stwierdziła, że operacje mi skaszanili, a ona sspróbuje to naprawić, twierdząc,  że mam 5% szans na niepowodzenie zabiegu. Cóż,  ten kto nie próbuje, ten nigdy się nie dowie. W sumie nie mam nic do stracenia.

Będę wdzięczna za informację jak długo przebywaliscie po operacji na zwolnieniu lekarskim.

 

Pozdrawiam serdecznie z pięknego Drezna.  

Operacja Zeza

Witam. Odnośnie operacji zeza metodą szwów regulowanych to wykonuje ją dr Maciej Gawęcki w Laguna Medical w Gdyni, koszt to 4000zł. Byłem u dr i mnie zakwalifikował i dał skierowanie, ale powiedział że na operację mogę się zapisać gdziekowiek chcę. I tu pytanie do Caroline, gdzie Tobie pani dr zaproponowała zabieg? Na nfz czy prywanie? Jaki czas oczekiwania? Jeśli możesz to odpisz tu lub na priv. Dzięki :)

Operacja Zeza

Witam :)

Do kogo warto udać się na konsultację w sprawie operacji zeza w Warszawie?

Czy ktoś ma może już za sobą operację zeza na oku niewidzącym, bez poczucia światła? 

  | 1 | 2 | 3 | 4 |