MENU

Forum - Operacja Zeza

  | 1 | 2 | 3 | 4 |   następne »

Operacja Zeza

Re:


:

 

 Dr. Kropidłowska,Warszawa.

ale polecam Ci Wrocław Klinika Optegra. 

Operacja Zeza

Witajcie,
Mam zeza od urodzenia, w podstawówce nosiłem okulary i trochę go hmm "naprawiły" tylko nie do końca. Obecnie mam 23 lata i wygląda to tak, że jedno oko co jakiś czas mocniej mi ucieka do środka (ale nie tak, że zupełnie i go nie widać). Nie jest to też stały zez, bo nieraz mam oczy normalnie, wygląda to tak jakby oko sie przemęczało i zaczynało zezować. Chociaż patrząc z daleka w lustro mam wrażenie, że ten zez jest bardziej widoczny z daleka niż z bliska. W dodatku u mnie jest taki problem, że ucieka to oko na którym nie skupiam wzroku na czymś, czyli jeśli skupiam wzrok na cos np. bardziej lewym okiem, to prawe ucieka, jeśli skupie wzrok prawym okiem to lewe ucieka. Widzę ogólnie na oboje oczu ale zauważyłem, że prawie zawsze skupiam wzrok bardziej lewym okiem przez to częściej ucieka prawe.  Wie ktoś czy da się zrobić z takim czymś operację? Czy może jak ucieka oko raz na jakiś czas to nie warto próbować? Bo sam już nie wiem czy tylko sobie nie zaszkodzę... a że chcę iśc prywatnie to lekarz może powiedzieć, że będzie lepiej byleby kasę tylko wziąć.

Operacja Zeza

Witam . Mam tak samo jak ty tylko moim mocniejszym okiem jest oko prawe. Też chętnie poszedłem na operację . Napisz co powiedział ci lekarz jeżeli pójdziesz na spotkanie bo jestem bardzo ciekawy. Ja mam 32 lata i mam problem od podstawówki.

Pozdrawiam

😁😁😉💪

Operacja Zeza


U mnie w rodzinie nikt nie miał zeza, a ja za młodu borykałem się z tym problemem. Byliśmy z żoną zmartwieni i zdziwieni. Okazało się jednak, że faktycznie zabieg usuwania zeza jest bezpieczny, i mimo, że potrzeba znieczulenia, ryzyko jest minimalne. Robiłem zabieg w prywatnej placówce - Szpital Dr Michnowskiego. Zez jest przerażający, ale na szczęście w miarę łatwo się go pozbyć :)

Operacja Zeza

Hej a jak bardzo widocznrgo miałeś tego zeza i czy jesteś już po zabiegu :)?

Operacja Zeza

Witam! 

Jestem po dwóch operacjach zeza, po drugiej miało być wyrównanie oka lekko uciekającego ku dołowi. Po operacji okazało się, ze moje oko jest większe i jest złudzenie lekkiego zeza ku gorze 😪 jestem załamana, poszłam na psychoterapię . Lekarze mówią, ze nie da się tego skorygować bo nie mam już zeza a tak wyglada moje oko. Czy ktoś miał podobnie albo macie jakieś rady? Pozdrawiam

Operacja Zeza

Też jestem po 2 operacji zeza naprzemiennego, prawe oko rozbiezny. Operowała mnie dr. Jochan. Zabieg mialam 4 pazdziernika jest 9 a ja już swiruje że operacja sie nie udała. Mam wrażenie jakby to lewe oko prowadzace zezowalo rozbieznie. Może mam takie wrażenie ponieważ jeszcze mam krwiaki na oczach. Mam nadzieję ze jakoś te oczy sie ustawia na prosto(tak jaj zapewniała mnie pani doktor po operaacji, ze juz ze mną skończyła).A ja juz satanawiam sie skad wziąść pieniążki na 3 operacje bo czuje ze tak to sie skończy. 

 

 

Operacja Zeza

Witam Wszystkich.

 Jestem tu nowy i to jest mój pierwszy wpis. W wieku 2 lat dostałem zeza na oba oczy, w wieku 7 lat zoperowane. I tak do około trzydziestki wszystko było w miarę ok (lewe oko cały czas delikatnie zezowało jeszcze). Ostatnio jednak to lewe oko zaczyna uciekać coraz bardziej i co najgorsze prawie już go przez to nie używam (zawsze bez problemu "przełączałem się" na lewe/prawe, prawe/lewe) oraz pogorszył mi się w wzrok. W związku z tym chciałbym zrobić operację zeza (mam 40 lat). I tutaj moje pytanie: czy polecicie jakąś klinikę w Wielkopolsce która operuje zeza? Jestem z Poznania więc nie bardzo uśmiech mi się jeździć do Katowic (brak czasu - dzieci i te sprawy). Ja jedyne co znalazłem to klinika w Kaliszu oraz w poznaniu Chirurgia Poznańska ale nie mam o nich żadnych sprawdzonych informacji.

 Dzięki i pozdrawiam Rafał 

Operacja Zeza

Jestem z wielkopolski. Miałem zeza rozbieżnego naprzemiennego 30 st. Zdecydowałem się na operacje w słusznym wieku 40+. Dziś mija tydzień od zabiegu. Oczy jeszcze łzawią i są zaczerwienione, ale zeza już nie ma!!!

Ale do rzeczy. W Poznaniu są 2 wiodące ośrodki Optegra oraz Szpital Kliniczny na ul Długiej (przenoszą się lada dzień na Szamarzewskiego).  Za namową mojej lekarki dr Cymerys wybrałem ośrodek Szpital Kliniczny.  Serdecznie ją polecam!!!. 

Operacja Zeza

może jest tu ktoś u kogo powiodł się zabieg korekcji zeza ale oczy są z oczopląsem?? :(

Operacja Zeza

Chciałbym porozmawiać osobiście z kimś kto miał operację zeza i odzyskał wzrok w oku niedowidzącym razem z widzeniem obuocznym. 

Re: Operacja Zeza


azile2276:

witam

mam podobny problem co Wy ....byłam na konsultacjach i jednak odradzano mi. Oko bez poczucia światła po jakimś czasie po operacji podobno będzie i tak zazować . Sama już nie wiem czy to prawda ....może ktoś miał taką operację i może się wypowiedzieć.

pozdrawiam

 Cześć, jak chcesz możesz zrobić operację korekcyjną. Ja od urodzenia miałem zeza. Jako dziecko operacja tylko korekcyjna. Mam to oko głęboko niedowidzące i nic nie da się już zrobić w dorosłym życiu. Niestety zez wrócił w... drugą stronę. Był zbieżny, a teraz jest rozbieżny. Więc trzeba się liczyć, że zez wróci....

 

Re: Operacja Zeza


malbil:

czesc wszystkim:) chcialabym pokazac wam oczy przed i po zabiegu, jak dla mnie w dalszym ciagu lipa, nie wiem czy jest lepiej czy gorzej, moze mi powiecie? bo juz głupieje

nie macie wrażenia ze ze zbieznego zrobil mi sie rozbieżny?

dodam ze jutro mija 2 tydz od zabiegu, mi juz ręce opadają.. 

 

 Witam i jak oczko się ustawiło ja jestem po operacji 11 dni i też miałem rozbieżnego  i do końca oczko  się nie ustawiło w 100 procentach  

 

Re: Operacja Zeza - dr. Gawęcki


91loczek:

Witam, 

Czy ktoś miał może operację w szpitalu w Chojnicach na NFZ u dr. Gawęckiego?

Jeśli tak to bardzo bym Was o to żebyście coś napisali.... Bardzo niewiele o nim jest informacji na forach :( nawet nie wiem w jaki sposób dostać się do niego na tą operacje... 

 

 Ja miałem u Gaweckiego 11 dni temu

Operacja Zeza

Ja miałem operację u Gaweckiego w Gdansku

Re: Operacja Zeza - dr. Gawęcki


91loczek:

Witam, 

Czy ktoś miał może operację w szpitalu w Chojnicach na NFZ u dr. Gawęckiego?

Jeśli tak to bardzo bym Was o to żebyście coś napisali.... Bardzo niewiele o nim jest informacji na forach :( nawet nie wiem w jaki sposób dostać się do niego na tą operacje... 

 

 Ja miałem 

Re:


:

 Krzysztof opowiedz proszę coś więcej, jaki miałeś kat zeza, czy były szwy regulowane, masz jakieś zdjęcia przed i po? Jaki jest koszt u dr Gaweckiego? Ile się czeka na operacje? Z góry dziekuje 

 

Operacja Zeza

Przyłączam się do prośby
  | 1 | 2 | 3 | 4 |   następne »