MENU

Forum - Operacja Zeza

  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

Operacja Zeza

Operacja Zeza

Witam, czy ktoś miał operacje zeza przy jedynie poczuciu swiatła w tym oku ? Prosze o odpowiedź. Z góry dziękuję i czy ta operacja udała się czy można to leczyć jakoś operacyjnie czy istatnieje jakas możliwość aby to oko z poczuciem światła widziało lepiej chociaż w minimalnym stopniu.

Operacja Zeza

mój wrócił,

po 1.5 roku 

 

nie będę z tym wiecej walczył bo nie ma sensu 

Operacja Zeza

Witam wszystkich! Trudna decyzja z tą operacją, jednak ja do niej dojrzałem(32l). I mimo, że jest ryzyko, iż zez powróci (tak jak kolega pisał) to chciałbym spróbować. Dodam, że nie dowidzę na oko, a teraz praktycznie, to już na nie nie widzę wcale. Czym jestem starszy tym ono gorzej wygląda i bardziej zezuje. Czy jesteście w stanie polecić mi specjalistę, klinikę w Warszawie? Z góry dziękuję i pozdrawiam! Paweł

Operacja Zeza

Chcę Wam napisac, ze jestem osoba jednooczna od 4 lat i w niewidzacym oku mialam zeza rozbieznego, w sumie od 2 lat bardzo widoczny. 2 tyg temu w Poznaniu zoperowano mnie i jak narazie jestem zadowolona z efektu. Oko wprawdzie goi mi sie dlugo, nadal mam czerwone, ale w przeszlosci mialam tam 2 witrektomie, wiec rozumiecie. Pani docent-bardzo mila i życiowa kobieta zakwalifikowala mnie, choc nie musiala,poniewaz bylam zakwalifikowana do usuniecia oleju po witrektomii. Operacja i kilka dni po niej to koszmar. Ale wiedzialam,ze tak musi byc. Teraz modle sie,zeby utrzymalo sie to jak najdluzej.

Pozdrawiam kaskaUśmiech

Operacja Zeza

ta operacja daje tylko zmiany wizualne.Wiedzcie o tym że nie odzyskacie widzenia obuocznego!!!!!!

szkoda pieniędzy!!!!! 

Operacja Zeza

Czemu szkoda?

 

Operacja Zeza

Myślę, że nikt nie nastawia się na zmianę w widzeniu. Ja marzę o poprawię wizualnej. Wydaje mi się, że jest trochę lepiej i myślę o kolejnym zabiegu, ale boje się kolejny raz operować zdrowe oko..

Powodzenia! :)

Operacja Zeza

Ja na swoja operacje zeza nie wydalam ani grosza oprocz lekow po operacji, wiec nie wiem po co sie tak denerwujesz tam dwa posty wyzej :)

poza tym to byla MOJA decyzja i doskonale wiem,ze nie wroci mi sie widzenie.

pozdrawiam zezujacych:)) pozytywnych

Operacja Zeza

Siemka

Jestem 5 dzień po operacji zeza rozbieżnego w prawym oku (kąt był ponad 40 stopni czego nie widać na zdjęciu ponieważ starałem się zminimalizować kąt do zdjęcia)

Wada pojawiła się 4 lata temu, jak szedłem do Liceum,

Dodam iż jak mi się wzrok zaczał psuć, to na maksa, (astygmatyzm, niedowidzenie w prawym oku oraz zez rozbieżny) Okulary noszę od kąd pamiętam, 

Ps: Operowała mnie Dr. Sildatke w Gdańsku  

Pozwólcie że pokaże wam fotkę przed zabiegiem i po zabiegu

 Pierwsze zdjęcie było robione z góry,drugie z kamerki internetowej, 

 

 W razie pytań zapraszam na priv ;) 

Operacja Zeza

Ja mam pytania, jak zwykle z resztą. :) Ale to ja zapraszam na priv. ;)

Operacja Zeza

witam wszystkich!

jestem wlasnie po operacji u dr jochan, operacje miałam tydzien temu, oko sie prawie juz wygoiło, ale nie widze jakiejs znacznej poprawy,kat był bardzo mały bo tylko 1,5-2, jak to powiedziala dr jochan, w zasadzie mało widoczny, ale bardzo meczacy,,, szukam na forum informacji, jak długo trzeba czekac na efekt, czy pojawia sie on od razu, czy trzeba chwil zaczekac,  czy ktos mial podobne odczucia, zaczynam denerowac sie, ze pieniadze zostały wyrzucone w błoto, 2500 operacja, dojazd do katowic z wawy, hotel, wizyta itp itd, masakra jednym slowem, ale od razu przed zabiegiem juz zostałam zapisana na zabieg na nfz, wiec czy z góry nie byla załozona juz poprawka? czekam nadal na efekty, oczywiscie mam nowe dobrane soczewki, ale nie wiem juz, czy jest lepiej dzieki tym soczewkom, czy zabiegowi, bo jak narazie walcze z nowa ostroscia w oku, bo soczewka jest zdecydowanie mocniejsza, boli mnie glowa i mecza mi sie oczy, max jakis, .....

Operacja Zeza

Wczoraj byłam u okulisty i znów usłyszałam, że nie można operować mojego oka, gdyż może przejść w zanik. A ja i tak chcę próbować, gdyż marzę o tym by w miarę normalnie wyglądać. Chyba już tu wspominałam, że jestem po jednej operacji przeprowadzonej na oku zdrowym. Podobno mięśnie oczu są jakoś połączone i to stąd. Lekarze boją się ruszać chorego oka (odwarstwiona siatkówka, zaćma i chyba coś z rogówką). Czy ma ktoś podobne problemy i mimo to był operowany?

Operacja Zeza

witam,właśnie się zarejestrowałam na forum,planuję operację zeza,ale nie wiem na czym będzie polegała wizyta u okulisty w sumie byłam na wizycie 4 lata temu,ale w celu sprawienia sobie okularów lecz zapytałam się mniej więcej o operację zeza Pani okulistka stwierdziła,że u mnie wystarczy naciągnac mięsien,lecz po przeczytaniu wpisów widzę,że to wcale nie jest takie proste. Proszę mi pomóc i napisać jak wygląda badanie u okulisty,zaznaczę,że ja widzę na oko zezujące;)

Operacja Zeza

A czy masz poczucie światła w tym niewidzącym oku? Mnie ostatnio powiedziano, że po operacji oka niewidzącego przejdzie ono w zanik, więc nie wiem co dalej robić.

Operacja Zeza

kiedy zamykam prawe oko to widzę na lewe te zezujące lekko obraz jest rozmazany,ale widzę bardzo mi przykro z twojego powodu. Ja w wieku 9 lat usłyszałam wyrok,że nigdy nie będę mogła zoperować zeza,a tu proszę 4 lata temu usłyszałam co innego. bardzo się boję wizyty u okulisty i usłyszenia jednak,że nic nie da się zrobić,ale nie pocznę na wizycie i ocenie jednego okulisty;)

Operacja Zeza

Ja na Twoim miejscu bym walczyła i nie poddawała się. Mimo wszystko i ja będę próbować, ale najpierw muszę zająć się kwestią  typowo medyczną, a kosmetyka tuż po, chociaż mam ochotę jechać do strabologa jak najszybciej. 13 będę u okulisty i zapytam teraz czy operacja poprzez naciągnięcie mięśni w zdrowym oku (mięśnie oczu są podobno połączone) może przynieść jakiś rezultat,

 Pozdrawiam serdecznie. :)

Operacja Zeza

Siemka, pisałem tuta parę postów wcześniej

 Dzisiaj miałem trzecia kontrole u okulisty i muszę przejść ponownie zabieg mięśnia prostego bocznego, dla mnie to spory cios, ale nie mam zamiaru się poddawać, oko po 2 tygodniach zaczeło zezować ale mniej, do tego lepiej widzę. No cóż w maju znowu szpital ;/ Ciekawe ile będzie mnie ich czekało, u mnie problem twki w mózgu, ponieważ mózg nie może przyzwyczaić się do tego że to oko ma patrzeć na wprost a nie "z boku"

Mam nadzieję że ten zabieg będzie ostatnim, 

Nie poddawajcie się ;) 

Re:


:

 

 dziękuję za słowa otuch,długo się zastanawiałam nad operacją,ale gdy czytam posty innych to nabieram odwagi i nadziei,że w końcu będę normalna,trzymam za Ciebie mocno kciuki,żeby się udało,gdy będę po konsultacji z lekarzem to dam znać. Pozdrawiam gorąco;)

Operacja Zeza

Cześć wszytkim,

ostatnio postanowilem walczyć ze swoim zezem rozbieznym bo coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzać ale jak sie okazało to był dopiero początek problemu. Pojechalem do Krakowa do Pani Dr Kaczmarek na wizyte oczywiscie oko kwalifikuje sie do zabiegu (oko lewe). jednak problem polega na tym że na oko które mi zezuje również słabo widze nagle wzrok zaczol mi sie pogarszać od jakiegoś  czasu , w przypuszczeniach był astygmatyzm ale wybralem sie do okulisty i okazalo sie że mam stożek rogówki. Pierwsza myśl kiedy dowiedzialem sie co to za choroba to że gorzej już chyba byc nie może. Jestem wysokim brunetem i przede wszytkim mlodym (23 lata) chcialbym sie ustatkować juz jakoś w zyciu ale krempują mnie spotkania z dziewczynami gdyż boje sie im spojżec w oczy że moje zacznie uciekać ... no mega nie komfortowo.

Jest ktoś tutaj z podobnym problem ? Zez rozbiezny i stożek rogówki i to na jednym oku - kataklizm jakiś! 

Operacja Zeza

Ja niedowidzę na prawe oko, w tym oku jest mocny astygmatyzm oraz zez rozbieżny który był operowany w styczniu, myślałem że to koniec, ale okazało się że w maju kolejna operacja cięcia tego samego mięśnia. 
Jak pisałem parę postów wyżej to u mnie mózg przyzwyczaił się do patrzenia "rozbieżnego" I wydaje mi się że te operacje dużo nie pomogą, ponieważ mózg będzie dalej chciał patrzeć bokiem, ale cóż chce próbować, nawet jakby miało to skończyć się na dziesiątkach zabiegów, chce w końcu odzyskać pewność siebie, czego mi strasznie brakuje jak i wielu innym osobom cierpiącym na zeza, 

Pozdrawiam wszystkich gorąco i trzymam za was kciuki ;) Oby wam się udało,

I nie ma czego się bać, to tylko zabieg, po tygodniu ból ustępuje, a po trzech tygodniach wrócicie do normalnego funkcjonowania ;) 

Operacja Zeza

może ktos opowiedzieć od a do z o przygotowaniach do operacji zeza ? jak jest zaraz po zabiegu i w kolejnych dniach 

Operacja Zeza

do lilu82 i innych:

kochani, jestem juz po kilkunastu dniach od zabiegu u dr jochan, napisze to jeszcze raz, oczko sie zagoiło i myslałam, ze juz nie bedzie widac efektu, ale opłacało sie czekac, Pani dr zdjagnozowala mnie na odleglosc, bo przyjmuje w Katowicach, a ja jestem z Warszawy na podst filmiku, ktory wyslalam jej na telefon, Aktualnie moje oczka,  nie potrzebuja juz  zadnej ingerencji chirurgicznej, a jak sie okazało nawet naleze do tych szzesliwcow, gdzie jedna operacja załatwiła wszystko, Pani dr powiedziala nawet, ze moze zrobic mi korekte laserowa na dwoje oczu i moge nawet nie miec juz zadnej wady, 

Kochani, jesli ktos potrzebuje pomocy w zakresie jakichkolwiek informacji z zakresu operacji zeza, prosze o taka informacje, podam swoj mail, badź numer gg i wszystko wytłumacze, 

 

Operacja Zeza

do pooperacyjna;)                                                                                                    podaje mojego maila krejzolka82-82@tlen.pl. Proszę jak możesz opisz mi jak można wysłać filmik do dr,Johan,na czym to polegało dokładnie,jaką miałaś wadę oraz jak przebiegła operacją. Dzięki wielkieśmiech

Operacja Zeza

Jeżeli po 2 operacji zez wróci, to jadę do Krakowa na zabieg, ( Jestem z Gdynii)

Operacja Zeza

Kaska77, mam do Ciebie kilka pytań odnośnie Twojej sytuacji z zezującym okiem. Mam nadzieję, że tu zajrzysz. :)

Operacja Zeza



 

 Witam, 

W czerwcu czeka mnie operacja zeza rozbieżnego naprzemiennego kąt 18 stopni, operacja obu oczu jednoczesnie. Strasznie się boje efektu ale nie chcę już dłużej żyć z zezem. 5 lat temu miałam operowane oko prawe, niedowidzące. Początkowo było wszystko ok, odzyskałam wiarę w siebie, świat był piękny. Niestety zez powrócił i okazało się, że pierwsza operacja była źle przeprowadzona. Teraz jest szansa, że oczy ustawią się prosto już na zawsze, dlatego operowane będzie oko prawe i lewe. Mam mnóstwo wątpliwości i obaw, ze operacja się nie uda. Operację mam w czerwcu a już nie śpię po nocach. Operować będzie mnie dr Gawęcki.

Operacja Zeza

pooperacyjna możesz pdoać kontakt do siebie ? Lub napisac 4647506 :) pozdrawiam.

Operacja Zeza do Dzaworitka

Jestem już dostępna, nie było mnie 3 tyg. Jak masz pyt- piszPerskie oko z chęcią odpowiem!

Pozdrawiam Kaska

Operacja Zeza

Kaska77

1) Jak efekty po zabiegu?

2) W jakim stanie jest Twoje oko? Jakie schorzenia? 

Operacja Zeza

Witam

Moje przygody okulistyczne to:w 2009 roku 2 witrektomie, praktycznie w odstepie miesiaca, szanse na widzenie zabiła infekcja zatok klinowych i przez to nastąpiło zapalenie błony naczyniowej i d..a. Nerw wzrokowy zanikal i juz nie widze na to oko, szans zadnych tez juz nie mam.

Nabawiłam się jaskry pooperacyjnej i dała mi w kość. Czeste stany zapalne to też był chleb powszedni.

Jakis rok temu oko zaczeło mi brzydko uciekac, zezowac. Bardzo mnie to wkurzało, pracowałam w zawodzie kosmetyczki, wiec troche twarzą. Uciekałam wiec od patrzenia twarzą w twarz, ale ile tak uciągniesz??

W styczniu zakwalifikowali mnie w klinice poznanskiej do wyciągniecia oleju po witr. Skończyło się tak, że bardzo miła i życiowa Pani Docent postanowiła,ze zoperuja mi zeza, ponieważ oleju nie ma po co wyciągac. Jestem jej za to wdzięczna, poniewaz jestem zadowolona z efektu.

Uprzedzała mnie, ze moze to powrocic i zezowac, ale zrobiłam to,zeby nie pluc sobie w brode,ze nie zrobiłam nic.

Oko wygląda ładnie i az boje sie pisac,aby nie zapeszyc.

Czy może tak byc,ze zostanie tak juz na zawsze?? Bardzo bym tego chciala.

A czy powroci zezowanie, mozna zoperowac sie klejny raz??

Teraz ja prosze o podpowiedzśmiech

Pozdrawiam

Operacja Zeza

Ja nie mam pojęcia jak to jest. Mam chyba inny przypadek od Twojego. Masz poczucie światła? Ja nie mam. Poza tym u mnie zez pojawia się od czasu do czasu. Od kilku do nawet około 10 razy w miesiącu. Nie wiem co dalej robić. Kiedy śpię mniej niż 7 godzin jest mi słabo, ale chyba tylko wtedy gdy oko ucieka. Cieszę się razem z Tobą, oby już na zawsze tak pozostało. Ja ciągle szukam punktu zaczepienia, żeby mieć jakąś nową nadzieję na możliwość operacji. Przepraszam za chaotyczność mojej wypowiedzi, ale jestem trochę przejęta. Dziś znów uciekło.. Ja mam zeza zbieżnego, wolałabym rozbieżnego gdyż mam małe oczy i wydaje mi się, że nie byłoby to tak widoczne.

Operacja Zeza

Ja rowniez nie mam poczucia swiatla, wiec mamy podobnie. Co do zmeczenia, to tez musze sie wyspac, zeby bylo ok. W innym przypadku mam zaczerwienione oko i ucieka.

Ja mialam rozbieżnego i tez mi sie nie podobalMarszczę brew

Zyczę Ci powodzenia i podjęcia dobrej decyzji. Zrob to, co serce Ci podpowiada.

Pozdrawiam Kasia

Operacja Zeza

Dziękuję. :) Jeszcze Cię trochę pomęczę pytaniami. :) Czy teraz po zabiegu zmęczenie nadal powoduje uciekanie oka? Gdzie się operowałaś? Pewnie już gdzieś pisałaś, ale przypomnij, będę bardzo wdzięczna. Zastanawiam się dlaczego jednym oko ucieka rozbieżnie, innym zbieżnie - oczywiście mam na myśli tych niewidzących na oko. Od poniedziałku zacznę myśleć o kolejnej operacji, chociaz pani dr Nawrocka odradzała mi ostatnio polecając tylko soczewkę maskującą. Nawet zmierzono mi stopień zeza i okazało się że są 2, a pani dr powiedziała, że oko się trzyma bardzo dobrze. Mówiłam, że akurat tego konkretnego dnia i czasem mega ucieka, ale usłyszałam, że to mnie się tak wydaje, bo mam zaćmę i nie za bardzo widać źrenicę.. Serce mi podpowiada, żebym walczyła, chcę mieć w miarę proste oczy każdego dnia, nie bać się rano i nie przejmować, żyć normalnie nie będąc niewolnikiem swoich oczu. :)

Operacja Zeza

Kurcze.... nie wiem, dlaczego tak jest,ze jednemu ucieka w jedna strone a innemu w druga.

Co do miejsca, to operowana byłam przez dr.Cymerys w Klinice Okulistycznej Poznaniu. Pani doktor to cudowna i serdeczna osoba, bardzo poważnie podchodząca do sprawy. Ból po operacji do zniesienia, choć powiem szczerze, ze wole rodzic dzieciUśmiech

Życzę Ci powodzenia.

Ja nie słyszałam nic o soczewce korygującej, nikt mi nie proponował.

Pozdrawiam

Operacja Zeza

acha... pytalas, czy po zmeczeniu oko ucieka? Powiem szczerze,ze duuuużo mniej albo bardzo rzadko. Ale zdarza sie. Ale i tak jestem zadowolonaUśmiech

Operacja Zeza

Ja też widzę poprawę po operacji, ale jest bardzo minimalna. Wolałabym żeby przy zmęczeni (ewentualnie) oko zezowało rozbieżnie. ;) Ale mam wymagania. :)  Napisz mi jeszcze dlaczego nie widzisz i skąd brak poczucia światła, wybacz jeśli zmuszam Cię do powtarzania się. Czy Twoje niewidzące oko jest normalnych rozmiarów?

Operacja Zeza

Ja straciłam wzrok 4 lata temu, odwarstwila mi sie siatkówka. Dlaczego ?? nie wiadomo. Miałam -4 na kazdym oku, napewno nie powinnam rodzic naturalnie swojego drugiego syna, poniewaz to juz było zagrożenie a poza tym ważył 4200. Rodziłam 3 lata przed odwarstwieniem siatkówki. Potem jakos pewnie to samo postepowało.

Po 2 witrektomiach nerw wzrokowy zaczął mi zanikac i dlatego nie mam już żadnych szans na widzenie i nie mam juz poczucia swiatła.

Bardzo przyczyniły sie też u mnie zatoki a konkretnie przewlekłe zapalenie zatok. Po pierwszej witrektomii byłam osłabiona i infekcja wróciła. Spowodowała zapalenie błony naczyniowej i  lekarze walczyli aby uratowac mi oko.

Więc cieszę się, że mam oko, które wyglada nawet ok, widać na nim blizny i przy zmeczeniu jest czerwone,ale cieszę się , ze je mam. Wielkość też jest ok, tzn wygląda jak oko zdrowe.

Poza tym dokucza mi troche jaskra pooperacyjna, ale nauczylam sie już jak sobie radzić.

Myślę, że to już wszystko co chciałabyś wiedziećUśmiech

Pozdrawiam Kasia

Operacja Zeza

Przybliże Wam mniej- więcej jak to wszystko przebiega. Gdyż wiem że wiele ludzi szuka takich informacji.
Mój zez był dziwny, bo nie był zbyt widoczny.. ciężko to pisać ale tak właśnie było. Zgłosiłam się do pani dr. Kaczmarek na wizytę, przebadała mnie stwierdziła zeza rozbierznego lewego oka i zaproponowała zabieg, nie wiele myśląc od razu się na niego zapisałam. 
Na zabieg refundowany trzeba czekać ok. 1,5 roku, ja nie mogłam sobie na to pozwolić więc zapisałam się na prywatny zabieg, byłam umowiona na pozniejszą datę ale dostalam telefon ze szpitala ze zwolnilo sie miejsce 'na przyszły tydzień' wiec zgodzilam się.
Po przyjezdzie do szpitala, zarejstrowaniu sie, pani pielęgniarka zaprowadziła mnie na oddział, wszystko przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dosc dlugo czekalam na sam zabieg, ale w tym czasie mozna poogladac tv w przyjemnej poczekalni. Pozniej przyszla pani pielegniarka, zabrala mnie do sali gdzie dostalam kroplowke, po 30 minutach poszlam na sale operacyjna, polozylam sie wygodnie, pani anestyzjolog dała mi maske i miło 'zagadywała' po chwili 'odleciałam' :) 
Obudziłam sie juz 'po' wszystkim, czułam tylko piasek w oku ale nie było to strasznie bolesne uczucie.
Na oddziale bylam jeszcze 2 godziny i pozniej wypisano mnie do domu.
Przemili ludzie na oddziale, wszystkim zycze trafic tak jak ja :)
Od teraz jestem przewrazliwiona na punkcie oczu... i wmawiam sobie zeza zbieżnego prawego oka, choć inni twierdzą że jest OK... :D

Operacja Zeza

Zielona byłas w Krakowie u dr Kaczmarek ? 

 może ktos cos napisac o poczuciu światła bo nie wiem o co w tym chodzi  

Nie zaznaczyłaś matroz90 jaki masz problem z okiem, więc domyślam się, że widzisz. :) Nie zastanawiaj się nawet czym jest brak poczucia światła. :)

pisalem pisalem xD 

ale napisze jeszcze raz. ogólnie to mam kolopot tylko z lewym okiem, a mianowicie mam stożek rogówki, wada wzroku na nim -6,5 poczatkowo przypuszczenia były astygmatyzmu ale okazalo sie ze to jednak stożek rogówki i do tego zeza rozbieżnego  

Operacja Zeza

Witam, jestem po operacji zeza rozbieżnego oka prawego, mija drugi dzień od operacji i juz widzę róznicę. Oko jest proste, mogę spojrzeć się na wprost i nawet mam obuoczne widzenie, obraz też jakby ostrzejszy. Mam tylko nadzieję, że tak już pozostanie. Operacja to naprawde nie jest nic starsznego, żadnego okropnego bólu, tylko szwy drażnią oko, które w moim przypadku bardzo łzawi. 

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych:) Nie zastanawiajcie się, tylko umawiajcie na zabiegi!

Operacja Zeza

Czesc Wam

Czytalem wasze konwerscje i gratuluje podjecia walki. W moim przypadku sytuacja jest bardziej skomplikowana od 2 roku zycia nie widze kompletnie na oko, zaczelo sie od delikatnego zeza rozbieznego nastepnie silne stany zapalne ktory praktycznie zniszczyly oko, odwarstwienie siatkowki ktora w roku  2003 wyplynela. Po tygodniu zostala usunieta przez konkretnego dr Salata w Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Mialem 15 lat, nastepstwem zabiego jest zmniejszajace sie oko i bardzo oszczedny tryb zycia (na ktory przymknolem oko Pokazuję język) Pracowalem nawt z mlotem pneumatycznym (glupota) ale jak on wybijal cement ja chcialem wybic z glowy ta chorobe...

Na dzien dzisiejszy,gdy sie zmecze albo pracuje dluzej oko jest czerwone (uzywam kropli REFRESH), a zez sie powieksza.

Mam chorobe Coatsa i z zalecen lekarza po operacji juz slabych miesni oko i tak by wrocilo do zeza rozbierznego, jest bardzo slabe. 

Zucilem prace na kuchni i czekam na orzeczenie poziomu niepelnosprawnoci na tle pracy (we Wloszech) odp. powinna przyjsc za okolo miesiaca. Npisze co i jak jak chcecie śmiech

Mala rada odpoczywajcie kiedy mozecie, oszczedzajcie sily ile mozecie poprostu spieszcie sie powoli doslownie! Swiat na prawde jest piekniejszy a akceptacja samego Siebie? Nie zwracajcie na to uwagi....Sama przyjdzie 

Powodzenia i pozdrawim Adam

Operacja Zeza

Witajcie.

Operację na lewe oko na 2 mięśniach (16st.) miałam już ponad 5 tygodni temu. Operacja się udała, ale do dziś mam czerwone oko w miejscu szwów (wyciągnięte) co trochę mnie martwi. 

 

Zeza mam od dzieciństwa, ale był intensywnie leczony i znikł. Po jakimś roku bez okularów wrócił i jako dorosła osoba zdecydowałam się na operację. Na refundowaną czekałam i czekałam aż się nie doczekałam. Zawsze było jakieś ale. Płatną miałam po miesiącu. Koszt: 2,500zł

 Mimo bólu i pieniędzy jestem zadowolona. odzyskana pewność siebie jest dla mnie bardzo ważna.

Trochę opisałam na blogu: http://bochenka.dl.pl/?p=402 

 Ile Wam schodziło to zaczerwienienie? 

Operacja Zeza

hej. jestem 3 lata po operacju zeza. Mialam ją w lublinie. kąt przed- jakies 9 stopni, pozniej 3 czy 4. jednak mam wrazenie ze z czasem wrócil. Operacja byla na 1 mięsniu, lekarz powiedzial ze jak zechce to moge przyjsc i poprawic, chociaz on nie widzi juz takiej potrzeby. pamietam jak bardzo cieszylam sie z operacji, ze bede mogla normalnie zyc, nie slysząc komentarzy "ale zez" itp. i pamietam to rozczarowanie po sciagnieciu opatrunku. oddalabym bardzo duzo aby moc normalnie zyc i nie wstydzic sie z kims rozmawiac. czasem chcialabym umrzec. Mieszkam teraz w warszawie. Podpowiecie mi gdzie moglabym sie udac, z jakim lekarzem o tym porozmawiac?

Operacja Zeza

Witam wszystkich. mam zeza rozbieznego ok 50 st. widzenie w tym oku ok10 %.

Zastanawiam sie do ktorej kliniki sie udac na operacje. Mieszkam w warszawie.

Re: smutnaa20


:

 

 Hej, ja jestem po drugiej obecnie operacji bo po kilku latach wszystko wróciło (tak podobno u niektórych jest) ale jeśli chcesz porozmawiać to daj znać bo doskonale wiem o czym mówisz.

Operacja Zeza

A do wszystkich mam takie pytanie - czy po operacji zeza (minął już rok) można ćwiczyć na siłowni czy taki wysiłek jest raczej niezalecany ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Operacja Zeza

Ja ćwiczę. A czy można, to nie wiem.

Najwyżej się powie trudno. 

  | 1 | 2 | 3 | 4 |