MENU

Forum - Prawo jazdy

  | 1 | 2 | 3 | 4 |   następne »

Prawo jazdy

Prawo jazdy

Przekroczyłem 24 punkty karne i zostałem skierowany na badanie psychologiczne. Z tego co się zorientowałem osoba jednooczna taka jak ja (nie mam jednego oka na drugie widzę doskonale) raczej nie ma możliwości zdania takiego testu bo są to te same badania które robi się zawodowym kierowcą. Prawko robiłem jak jeszcze miałem parę oczu i obawiam się że mogą mi je zabrać jak nie przejdę tych badań pomyślnie. Co robić? Czas nagli mam jeszcze tydzień na zrobienie badań. Pozdrawiam

Re: Prawo jazdy


darek:
Nie widze od dziecka na jedno oko, pierwszym utrudnieniem jakie mnie spotkało była komisja wojskowa bo mimo panującego trendu chciałem iśc do wojska , powiedziałem mojemu koledze,żeby zapamietał rząd który każą czytać,wyszedł i napisał mi liczby na kartce,nauczyłem się i przeszedłem komisje z kat. A :) , pozniej już ciagle stosowałem ten patent gdy była tablica ale przed badaniem na prawko się wysraszyłem i wysłalem kolege który za mnie zrobił badanie i jeżdżę już od 7 lat bez najmniejszej stłuczki ,jak dla mnie widze normalnie.....acha a co do wojska to byłem i nikt nie miał pojecia o mojej wadzie,kierowałem wozem opancerzonym,bardzo dobrze strzelałem tyle ,że w pozycji dla mańkuta bo widzę na lewe oko , wiem,że jedynym badaniem na jakim bym mógł wpaść są psychotesty gdzie ustawia się równolegle takie patyczki bo tam już wyjdzie że nie mam widzenia stereoskopowego:( p.s czytałem ,że polecacie sobie książke dr.Batesa o treningu wzroku,posiadam ją w ebooku więc jak ktoś chce to proszę o meil .

 Hejka czy mogłabym prosić równieżo wysłanie mi tej książki na emaila:sylwusia0006@wp.pl z góry ślicznie dziękuję i pozdrawiam

 

Prawo jazdy

Witam was jestem tu nowy i mam prawie 20lat i nie widzę od dziecka na lewe oko i chce iść zdawać na prawo jazdy ale ostatnio dochodzą mnie słuchy ze nie moge z moją wadą zdawać na prawko wie ktoś moze więcej coś na ten temat?  I Poprosił bym o tą ksiązke z góry dziękuje na waza12334@gazeta.pl

Re:


:

 

 jezeli na drogie oko widzisz dobrze to mozsz robic prawko

Prawo jazdy

Witam serdecznie 

Mam 22 lata, od urodzenia nie widzę na prawe oko, strasznie chciała bym podejść do egzaminu na prawo jazdy, choć nie ukrywam że się bardzo boję.

Jak narazie jeżdzę tylko skuterkiem , ponieważ nie potrzebuję dokumentu na to:)

nie wiem , czy mam zrobić kurs w normalnej szkołe nauki jazdy, czy dla osób niepełnosprawnych ?

pomóżcie mi 

Prawo jazdy

nie ma się czego bać ;) zrób w normalnej szkole jazdy. Powodzenia.

 

Ps.

ja bym bardziej się bała jeździć skuterem niż samochodem ;)

Prawo jazdy

Dlaczego??

Prawo jazdy

Ja mam prawo jazdy ponad 5 lat, lekarz się mnie tylko zapytał czy jest ok, to mu powiedziałam, że tak. W ogóle to nawet wzroku mi nie sprawdzał, oko miałam zasłonięte włosami i tyle. Nikt nawet w szkole jazdy nie wiedział, że widzę tylko na jedno oko. A egzaminatorowi powiedziałam dopiero jak mi dał kartkę, że zdałam... był w ciężkim szoku, że tak jeżdżę (zdałam za 1 razem). Miałam jedną stłuczkę... ale to była wina tamtego kierowcy.

Hej j mam 21, samochodem jężdzę juz trzy lata, nie iwdzę na lewe oko od 6 roku życia.

Lekarz kiedy sie spytał czy mam zdrowe oczy powedziłam, ze tak, egzaminator nie wiedział o mojej wdzie, zdałam prawo jazdy za trzecim razem i to nie z powodu wady wzroku :)

Aktualnie mam juz własny samochód i jeżdżę praktycznie wszędzie:) 

Musisz próbować i nie bać sie:)

Re:

Zasady uzyskiwania prawa jazdy przez osoby jednooczne są jasne i proste.

Do 29.06.2011 wygląda to następująco:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 7 stycznia 2004 r.

w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami

 (Dz. U z 9 stycznia 2004 Nr 2 poz. 15)

Widzenie obuoczne:

2) dla kategorii B, B1, B+E i T w przypadku stwierdzenia jednooczności można orzec brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami, pod następującymi warunkami:

a) ostrość wzroku oka lepiej widzącego wynosi nie mniej niż 0,8 bez korekcji,

b) od powstania jednooczności upłynęło co najmniej 12 miesięcy

c) badany ukończył 20 lat, z tym że należy określić zgodnie

 

Po 29.06.2011 będzie wyglądało w ten sposób:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 15 kwietnia 2011 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami2)

(Dz. U z 28 kwietnia 2011 Nr 88 poz. 503)

Widzenie stereoskopowe(obuoczne)

2) dla kategorii B, B1, B+E i T w przypadku stwierdzenia jednooczności można orzec brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami pod następującymi warunkami:

a) ostrość wzroku oka widzącego wynosi nie mniej niż 0,6 z korekcją (dopuszczalna korekcja w granicach: ą8,0 D),

 

b) pole widzenia oka widzącego wynosi 80° od skroni i co najmniej 30° od nosa oraz w górę i w dół,

 

c) od powstania jednooczności upłynęło co najmniej 12 miesięcy

 

d) badany ukończył 20 lat

 

 

Czyli wymagania zdrowotne zostały obniżone, dla osób jednoocznych.

Dopuszczono korekcje okularami lub soczewkami i obniżono ostrość wzroku z 0,8 do 0,6.

Wprowadzono nowy warunek pole widzenia.

 

Re: Re: Prawo jazdy


Marcin181:

Witam wszystkich użytkowników tego forum:)

Potrzebuje pomocy:)Widzę tylko na lewe oko a prawe mam rozwinięte tylko do połowy( małoocze czy jakoś to sie nazywa profesjonalnie:P) I chciał bym pójsc na prawko (mam 18 lat) i  w przepisach wyczytałem, ze osoby jednooczne moga isc na prawo jazdy po ukończeniu 21 lat. Lewe oko mam całkowite zdrowe. I jak to jest w praktyce dostane pozwolenie od lekarza ? Miał ktoś z was podobną sytuacje?

Witam.

Widze tylko na lewe oko ( od 2 roku życia ) prawko mam już ponad 21 lat i tyleż samo spędzone za kierownicą przejechane coś koło 1 mln kilometrów i nigdy żadnego wypadku z własnej winy. Dwukrotnie nie udało mi sie uciec tym dobrze widzącym :) i uczestnikiem byłem;). Jeżeli chodzi o to czy w wieku 18 lat można mieć prawko odpowiedz brzmi tak ja zrobiłem na tydzień przed ukończeniem 19 lat. Trzeba tak naprawde spełniac jeden z warunków ukończone 21 i przynajmniej rok od utraty wzroku w jednym oku lub min. 7 lat od utraty wzroku w oku. Taką definicje przedstawil mi lekarz kiedy ja byłem na badaniach.

Pozdrawiam i powodzenia

 

 

 

 

 

Prawo jazdy

Czy niewidzac na jedno oko, a na drugie mając -4 wadę mam szanse na prawojazdy?

Prawo jazdy

bardzo prosze o odpowiedz w tej sprawie PILNE, dziękje.

Prawo jazdy

Witam też mam pytanie o prawko . Mój kolega miał wypadek na sylwestra  leciała od sąsiada petarda i wybuchła mu centralnie przed okiem . Chłopak ma poparzone oko i poharatane i leży teraz w szpitalu .  6 dni temu  skończył 18 lat  a egzamin na placu miał w połowie stycznia zdawać . Co teraz ? Da się jakoś przesunąć termin zdawania ? Godziny miał wyjeżdżone . Czy po prostu trzeba 2 raz opłacić kurs . Pytam się dla tego że jego rodzina nie jest za bogata i szkoda by było pieniędzy które wpakowali w prawko . Samochód już chłopak ma już wszystko prócz prawka i taki wypadek się stał ;/ . Czy  trzeba jak gdzieś wyczytałem czekać rok od wypadku żeby zdać egzamin czy jak to jest ? 

Prawo jazdy

wystarczy wziasc ten kwitek z terminem egzaminu który dostał przy zapisywaniu, i isc do ośrodka i przesunąć sobie termin. Tylko musi być to zrobione najpóźniej 10 dni przed terminem egzaminu. Pozdrawiam

Aby moc zapisac sie na prawo jazdy musi minać rok od wypadku. Ale z racji ze on juz jest zapewne po badaniach i ma wszystko wypisane, to nie ma problemu.

Prawo jazdy

Stan chłopaka się pogorszył prawdopodobnie będę musieli mu oko amputować . Wiem że leży na bloku operacyjnym :(. Czyli mówicie że kwitek przesunięcia i badania trzeba zrobić ?

Prawo jazdy

badania chyba nie potrzebne, jesli juz je mail robione podczas wykładów.

Prawo jazdy

Tak jak mówi Arek najlepiej jak pójdziesz z tymi papierami odnośnie terminu egzaminu a dodatkowo (ja bym tak zrobiła)  napisz sobie upoważnienie w stylu ' upoważniam X do przesunięcia w moim imieniu terminu egzaminu z powodu' (może lepiej pominąć prawdziwy powód wypadek/szpital) tylko np wyjazdu za granicę itp. mogą coś takiego wymagać bo przecież nie jesteś z nim spokrewniony, zależy od stopnia wredności kobiet tam pracujących ;)  a on sam tego nie załatwi, jego rodzina też ma na głowie ważniejsze sprawy ...Trzymam kciuki żeby operacja poszła dobrze!!!

Prawo jazdy

 

Poszłam na kurs prawa jazdy po maturze  w 2010r. Muszę się pochwalić , że zdałam za pierwszym razem:) Prawo jazdy jest ważne  przez 5lat. Po 5 latach robi się badania, jeśli wszystko jest ok, dostajemy nowe prawko na kolejne 5lat . I tak w kółko;P

Muszę powiedzieć, że wszyscy którzy wiedzą o mojej wadzie byli bardzo zdziwieni, zwłaszcza , że sami podchodzili do prawa jazdy kilka lub kilkanaście razy:)

 

Prawo jazdy

Witajcie!

Postanowiłam spróbować zrobić prawko:) Nie zaczęłam jeszcze kursu ale wybieram się niedługo do lekarza, który ma wydać orzeczenie dot. braku przeciwwskazań do kierowania. Zastanawiam się czy przyznawać się od razu, że nie mam lewego oka, a na prawym mam -3,0D. Czy będzie mi sprawdzać wzrok z zakrywania oczu, w sensie że najpierw jedno potem drugie? Bo jak nie to może pominąć tą wiadomość? Pewnie to i tak zależy od lekarza.Co radzicie? 

Prawo jazdy

Witam wszystkich.

Mam prawo jazdy kategorii B od 1994 roku, kategorie A zrobiłem w lipcu 2013 roku. W listopadzie 2013 roku po wypadku nie widzę na prawe oko. Od stycznia siadłem ponownie za kółko. Na początku trochę się bałem i bardzo uważałem. Dziś po 2 miesiącach przyzwyczaiłem się. Jeździe co prawda wolniej i ostrożniej. Lekarz powiedział mi że mózg potrzebuje około roku czasu aby "przyzwyczaić się do nowej sytuacji". Nie wiem jak to jest z motocyklem. Tu widziałem wpisy że można i wszystko jest dobrze. Proszę o więcej informacji na temat motocykla. Moja kobieta prosi abym sprzedał motocykl a to tak naprawdę moja nowa,wielka pasja. 

Prawo jazdy

Jednooczni mogą ubiegać się o prawo jazdy kategorii B od 20 czy 21 roku życia?

Prawo jazdy

chyba normalnie. Wiem że musi minąć 12 miesięcy od utraty widzenia w oku.

Prawo jazdy

Witajcie, bardzo bym chciała w tym roku iść na prawo jazdy tylko boję się że lekarz do którego pójdę powie że z moją wadą się nie nadaje. Na jedno oko nie widzę wcale od dziecka a drugie -2.00. Może ktoś był w podobnej sytuacji i wie czy mam szanse dostać wymarzone prawko???

Prawo jazdy

Nie powinnaś mieć problemu. Musisz mieć co najmniej 20 lat.

Od 2011 są w ogóle łagodniejsze kryteria - ostrość wzroku nie mniej niż 0.6 po korekcji - a było 0.8. Dopuszczalna korekcja +-8.0 D.

Ja na prawe nie widzę, w drugim mam +3,cyl+0.75, dwa razy dostałem terminowe na 3 lata, a teraz mam bezterminowe.

 

Prawo jazdy

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź, no więc się zdecydowałam że pójdę do tego lekarza. Latka lecą mam już 32 i coraz trudniej mi pokonać strach i zdać w końcu to prawko, a bardzo by mi się przydało... Pozdrawiam:)

Prawo jazdy

Nie bójcie się iść na prawo jazdy, a szczególnie jeśli jedno oko jest całkiem sprawne, ja poszedłem do normalnego OSK, badania lekarskie przeszedłem bez żadnego problemu, wystarczyła tylko krótka rozmowa na temat oka - musiałem zdać relacje z ogólnego funkcjonowania, tak jak na przykład widzenie jednooczne od zawsze, jak sobie z tym radzę(sięganie po przedmioty, obijanie o futryny itp.) czy stan zdrowego oka się nie pogarsza (uczciwie powiedziałem, że jako dziecko miałem +1.5 na zdrowe oko, potem jednak wada zniknęła). Napisał sobie ładnie na dokumencie NOP (zapewne niewidzące oko prawe), dostałem prawo jazdy bezterminowo bez kręcenia nosem.

Prawo jazdy

Również mam na czas nieograniczony:). Z tym, że ja powiedziałam lekarzowi że nie widzę na jedno oko a w drugim dobrze widzę tylko z korekcją. Powiedział że teraz prawo jazdy wydaje się na 15 lat więc po tym czasie i tak będę musiała mieć robione badania no i wypisał mi na czas nieograniczony:)))

Prawo jazdy

Dzień dobry,

ja również zwracam się z podobnym pytaniem. Nie widzę od urodzenia na jedno oko, w drugim mam wadę -2,25. Wada jest generalnie stała od kilku lat . Mogę się ubiegać o prawo jazdy, czy jest to niemożliwe?

z góry dziękuję za odpowiedź.

Prawo jazdy

Witaj, oczywiście że możesz. Ja bardzo długo zwlekałam ale odważyłam się i od niedawna mam wymarzone prawko:). Też nie widzę od urodzenia na jedno oko a w drugim mam wadę podobną do Twojej, także odwagi i powodzeniaUśmiech

Prawo jazdy

Tylko martwię się tym, że może wada się powiększyć. Na razie sie utrzymuje. Dziękuję ślicznie za odpowiedź :)

Prawo jazdy

Witam.

Mam świeżo ukończone 18 lat. Od czerwca tego roku utraciłem wzrok w prawym oku, lecz na lewe oko widzę doskonale, bez żadnej korekty. 

Czy mogę starać się o prawo jazdy, czy są jakieś przeciwwskazania w związku zwidzeniem na jedno oku.

Prawo jazdy

Witam. Widze ze temat bardzo stary ale czy rowniez moglabym otrzynac ta ksiazke na maila iwonaerlich@onet.pl

Z gory bardzo dziekuje. 

Prawo jazdy

Hej,

Mój narzeczony ma tylko jedno oko sprawne. Wzrok w prawym oku stracił rok temu. Jego marzeniem zawsze było zawodowe prowadzenie tirów. Czy ma możliwość podjęcia pracy jako kierowca zawodowy? Niestety nie mogłam nic znaleźć w internecie na ten temat, może ktoś tutaj miał podobną sytuację i może mi odpowiedzieć. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Prawo jazdy

Kierowcą zawodowym nie może być osoba jednooczna, więc TIRy odpadają, dopuszcza się osobie jednoocznej prowadzenie kat B i ew być kierowcą (przedstawiciel handlowy, ew jakieś auto służbowe).
Na C+E nie da rady jeździć zawodowo.

Prawo jazdy

Dziękuję za odpowiedź.

Prawo jazdy

Cześć!

Mam 23lata i od urodzenia zmagam się z kumulacją kilku wad wzroku: zez, oczopląs, zwyrodnienie tarczy nerwu wzrokowego w kształcie kwiatu powoju, małoocze jednego oka, krótkowzroczność i zawężone pole widzenia. Sprawa wygląda tak, na prawe oko widzę słabo (dwie góra trzy linijki z tablicy od góry) ale mam bardzo duże pole widzenia, na lewe widzę w miarę dobrze (0.8) ale mam zawężone pole widzenia. Jednak gry patrzę obuocznie to lewe (mocniejsze) oko przejmuje funkcje oka prawego (słabszego) przez co z prawej strony widzę dokładnie szczegóły rzeczy znajdujących się równolegle do mojego pola widzenia. Jednak gdy mam patrzeć każdym okiem z osobna to prawe (słabsze) widzi dużo ale szczegółów nie bardzo jak chodzi o pole), a lewe (mocniejsze) widzi mniej jak chodzi o pole widzenia ale dobrze szczegóły).
Po tak długim wstępie przejdę do sedna :)
Wczoraj byłam na badaniach do prawa jazdy, jeden lekarz kazał iść na pole widzenia komputerowe oraz do neurologa ze względu na oczopląs i że ten na pewno mnie nie puści i odradzał ponieważ powinnam mieć 25lat skończone. Drugi natomiast (w tej samej przychodni w tym samym gabinecie - swoją drogą to dziwne, że dwóch lekarzy siedzi w jednym gabinecie) stwierdził że przepisy się pozmieniały i że oczopląs już nie wyklucza, widzę na odległość dobrze i będę traktowana jako osoba widząca na jedno oko ale że to pole widzenia powinnam zrobić. Udaje się na badanie w poniedziałek i zastanawiam się czy je przejde czy w ogóle na nie iść? Okulista który mnie prowadzi od 5lat i poprzedni który prowadził 18 powiedzieli że mogłabym mieć prawko. Natomiast ten co kierował mnie wczoraj na konsultacje powiedział że pole widzenia muszę mieć minimum 120 stopni. Jak mogę przejść badanie na pole widzenia żeby mieć to prawo jazdy?

Prawo jazdy

I jak poszło?

Prawo jazdy

jeżeli do mnie to 144 km :)Licząc z Konina
  | 1 | 2 | 3 | 4 |   następne »