MENU

Forum - Operacja Zeza

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 |  

Operacja Zeza

Operacja Zeza

Witam wszystkich

Nie widzę na oko lewe od 1 roku życia-uszkodzenie nerwu.

Mam zeza przy patrzeniu na wprost pod kątem jakoś to jeszcze wyglądu ale mam od dziecka kompleksy. Jaka jest szansa, że operacja się powiedzie. Czy po operacji może być gorzej, może się udać na stałe? Jaka cena i gdzie najlepiej robić. Czy ktoś z was próbował. Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam 

Operacja Zeza

Prawdopodobnie w następnym miesiącu będę miał operację, jestem w podobnej sytuacji, jednak mam poczucie światła, dodatkowo krzywo wiec tu największy problem. Zez w naszym przypadku jest ze względu na to że nie widzimy, oczy nie utrzymuje od naturalnego patrzenie. U mnie jest z 40 stopni.

Operacja w klinice 2000, katowice, przez Dr. Jochan (zabrze)

 

 

Operacja Zeza

witam

mam podobny problem co Wy ....byłam na konsultacjach i jednak odradzano mi. Oko bez poczucia światła po jakimś czasie po operacji podobno będzie i tak zazować . Sama już nie wiem czy to prawda ....może ktoś miał taką operację i może się wypowiedzieć.

pozdrawiam

Re: Operacja Zeza

Miałem pierwszą i jedyną operacje w wieku 20 lat,no i powiem że zaraz po zabiegu oczy nawet wyglądały prosto(wiadomo za poźno zrobiona była operacja więc jestem praktycznie jednoocznym bo nic prawie nie widać)ale tak jakby lekko zezowały teraz po paru latach zezują,choć wydaje mi się że lepiej wyglądają niż jakbym tego zabiegu niezrobił.Faktu to nie zmienia że kompleks pozostał

 

 

Operacja Zeza

ja jestem właśnie po operacji,

wiem że się nie udała w 100%

ale się nie poddaje, 

na wakacje kolejną planuje. 

 

Najgorsze to nie spróbować i później pluć  sobie w twarz że się nigdy nie spróbowało. 

Operacja Zeza

Paweł, pisz na bieżąco o efektach. Ja już po maturze też chcę się za to wziąć..

Operacja Zeza

co mogę napisać?

miałem wcześniej usg, okazało się że mam zaćmę po urazową, i przepołowione oko na pół. Poczucie światła, kolory, kształty są wiec po usunięciu mogę widzieć lepiej. Problem jest taki że to oko jest zanikowe, wiec operacja może przynieść taki skutek że wyzwoli to reakcję kolejnego zaniku. Do wyboru jest albo soczewka kontaktowa, mam dostać namiary do jakiegoś zakładu z realizacją na nfz, albo usunięcie zaćmy. To jest na razie przyszłość. Na szczęście nie będę musiał czekać w kolejach już.

Co do zeza, niestety widzę że się rozjechał w rozbieżny, 

do tego trzeba je obniżyć.  Obecnie szczypie, jest napuchnięta, głowa mnie boli. 

Problem jest taki że te oko jest właśnie mniejsze wiec problem jest je tak dobrze ustawić. Miałzo być cięte i drugie oko, ale kurde byłbym udupiony na stałe. A muszę skończyć inżynierkę. Zobaczymy jak się zagoi, może się ustawi dobrze. Dr Jochan powiedziała że efekt jest wykonany w 75%. trzeba dobić do 100%

 

poczekam jeszcze dwa tygodnie i umawiam się na termin lipcowy, wizyta kontrolna, z możliwością operacji na drugi dzień. 

Operacja Zeza

ile płącicie za zabieg, jesli jest do poprawy to 3ba znowu płacic za całosc?czy tylko jakoas czesc?

Operacja Zeza

Prywatnie 2,5k

Ja zrobiłem prywatnie. Na początku nie było możliwości na nfz, a dzień przed operacją okazało się jednak że się da. Niestety moje ubezpieczenie wygasło, a nie chciałem więcej czekać. Termin nie przepadnie wiec za 3 miechy bez problemu poprawie sobie w pionie.
Czekanie na termin nfz, tu do końca nie wiem jak jest ale gdzieś powyżej roku. Po poprawce już nie ma takiej potrzeby, jako że poprawka da się wcisnąć w dużo wcześniejszy termin.

U mnie w poziomie coraz lepiej, ładnie się goi, a i zez coraz mniej zauważalny. 

Niestety w pionie jest za wysoko, i ogólnie jest małe te oko, widać jedną powiekę niżej. Może soczewka kontaktowa optycznie zwiększyła by rozmiar oka. 

Na razie czekam na zagojenie.

Operacja Zeza

Moim zdaniem jest lepiej.;) Piszę całkiem serio, wydaje mi się, że ten zbieżny jest niewielki,co? Tylko Ty już jesteś taki przewrażliwiony. ;)  Najważniejsze, że walczysz, gratuluję Ci!:) Mam nadzieję, że i u mnie będzie możliwość zabiegu, tyle tylko, że ja muszę liczyć na nfz.:| Ile się czeka?

Operacja Zeza

Patrzylam na foty, ktore umiesciles w galerii:) Roznica jest ogromna, oczywiscie na plus!! :) Szczerze to jak dla mnie problemu juz prawie nie ma A jesli cos bedzie Ci nie pasowac, to ja chetnie 'wezme' twoje oko, pasuje mi kolorystycznie do zdrowego:)

Operacja Zeza

 

goi się po woli. 

Operacja Zeza

Masz piekne oczy :) Gratuluje!!! :)

Operacja Zeza

Paweł, mnie się bardzo podobają Twoje oczy! Niestety mam brązowe, więc nie będziesz chciał się zamienić.;)  Mam do Was pytanie, ponieważ u mnie z tym zezem jest tak, że nie zawsze jest tak bardzo widoczny i jego intensywność różni się.. Serdecznie pozdrawiam.:) 

Re: Operacja Zeza


azile2276:

witam

mam podobny problem co Wy ....byłam na konsultacjach i jednak odradzano mi. Oko bez poczucia światła po jakimś czasie po operacji podobno będzie i tak zazować . Sama już nie wiem czy to prawda ....może ktoś miał taką operację i może się wypowiedzieć.

pozdrawiam

 witam,

ja kiedyś też usłyszałam podobną diagnozę tzn, że zbyt mało widzę na to chore oko zeby operacja zeza była skuteczna (mam uszkodzenie tarczy nerwu wzrokowego).  Czytam to forum i biję się z myślami, czy warto wybrać się na konsultację np. do pani dr Jochan, boję się właśnie, że znów po latach usłyszę, że na operację nie mam szans. 

 

Operacja Zeza

możesz się wybrać.

pani doktor zgodzi się na operacje. mi zrobiła operacje. przy okazji dostałem skierowanie do innego lekarza w sprawie widzenia. 

Operacja Zeza

witam...ja miałem operowane lewe oko zez rozbieżny w klinice 2000 W KATOWICACH 27.05.2011  zabieg robiła dr. Jochan strach miałem potworny poniewaz widze tylko na jedno oko czeka mnie drugi zabieg za ok pół roku   bo to z reguły zawsze są 2 zabiegi i więcej  byłem u dr.Jochan w zeszłym roku na konsultacji   powiedziała ze mi ustawi to oczko i bedzie ok jestem bardzo zadowolony po pierwszym zabiegu oko mi sie w dużej mierze korzystnie przesuneło  co do dr. Jochan pełen profesjonalizm a do tego bardzo miła zawsze z usmiechem na ustach ...polecam

Operacja Zeza

konsultowałem się z kilkoma okulistami - każdy mówił to samo - operacja nie przyniesie trwałego efektu. Dawali mi maksymalnie dwa lata. Problemem, wg nich, jest to, że plamka żółta oka nie nauczyła się patrzeć "na wprost" i się nie nauczy (nie widzę od 5-go roku życia, mam 29 lat). Twierdzą, że po max. 2 latach oko zacznie zezować, a może się okazać, że nie będzie można już operować ze względu na to, że przy operacji zeza nacina się jakieś mięśnie. Problem zaczyna się, gdy nie ma czego ciąć. Czy ktoś z Was miał operację, która przyniosła trwały efekt, albo powtarzał ją po kilku latach? Moi okuliści mówili zgodnym głosem - na NFZ się nie da, bo operacja nie przyniesie trwałego efektu, a jeśli ktoś zrobi mi to prywatnie to tylo po to, żeby wziąć kasę. Pozostało mi się przyzwyczaić/

Operacja Zeza

Witam ja jestem po 2 operacjach zeza rozbieżnego naprzemiennego, drugą operację miałam z komplikacjami, podwójnie widziałam przez tydzień, potem po miesiącu poszłam do pracy i cały miesiąc miałam silne zawroty głowy, myślałam że jaskra ale to było z szybkości bo oczy nie nadążały za zmieniającym się obrazem. Teraz miałam badane pole widzenia i trochę podłamałam się bo wyszło że lewe oko ma 35-40stopni zawężone pole... Ja i tak jednym albo drugim się patrzę także operacje mi nie pomogły, tzn nie widać zeza oczy proste. Tylko teraz nie mogę czytać, mięśnie się męczą, po pracy pękają naczynka w oczach bo ciężko pracuję w sklepie. Jakbym wiedziała że tak wyjdzie to bym się zastanowiła czy faktycznie proste oczy mi potrzebne? Co mi wyszło z operacji? Zakaz czytania książek, mam nawet grupę umiarkowaną, nie mogę ciężko pracować ani przy komputerze i kasie.

Operacja Zeza

Witaj Ewuś mogłabyś powiedziec cos wiecej o twoich komplikacjach po operacji zeza sam mialem jedna do tej pory i czekam na druga a twoj post napedzil mi stracha bo nieslyszalem o tak powaznych komplikacjach po operacyjnych to po operacji ci sie tak stalo i dwa kto przeprowadzal u ciebie zabieg ?

Operacja Zeza

Witajcie operacje miałam jak miałam 2 latka od tamtej pory nie widze na to oko i mam zeza. pytałam sie o operacje naprostowania oka ale doktor powiedziała ze moze sie wyprostowac i byc normalnie albo uciec całkiem. wiec wole miec tak jak teraz. mieliscie tak samo?

Operacja Zeza

cześć, ja miałam operowanego zeza 20 lat temu, poprzez wstawienie blokady, miałam to robione w rosyjskim szpitalu wojskowym w Legnicy (jak jeszcze tam stacjonowali). wszystko się udało i po dziś dzień jest tak jak było 20 lat temu :)

Operacja Zeza

uciec całkiem nie może,

 

to mięśnie, są odpowiednio regulowane. 

Re: Operacja Zeza


PawelL1988:

uciec całkiem nie może,

 

to mięśnie, są odpowiednio regulowane. 

 

 hej /   OPERACJA ZEZA TO TYLKO  W kLINICE 2000 U PANI DR.johan...robi cuda Ja  opisalam  moj przypadek  ...Klinika 2000....mialam operacje   mam  super... Jestem szczesliwa   i  zawsze bede dziekowac... Beata

Operacja Zeza

miałam osobiscie 2 operacjie które nic nie dały nadal, mam zeza ( Klinika w Lublinie)  i już opadam z sił , czy Doktor Jochan mogłaby mi pomóc ?  

Operacja Zeza

Operacja Zeza

Witam wszystklich, ja z niedowidzeniem na jedno oko borykałam sie 24 lata. Pewnego dnia zdecydowalam sie na operacje zeza i dzis nie zaluje. Nie mialam nic do stracenia. O Dr Jochan dowiedzialam sie z interenetu, po dlugim czasie postanowilam u mowic sie na wizyte. Zabieg oczywiscie wykonalam prywatnie bo na refundowany trzeba czekac okolo 3 lat a nie chcialam juz z tym zwlekac. Zadzwonilam i dostalam termin wizyty na za 3 mies. Wizyta we wtorek w Zabrzu w gabinecie Dr Jochan a na drugi dzien zabieg w klinice 2000 w katowicach. Troszke mnie to zdziwilo bo przeciez nawet mnie nie widzieli ale mysle ok najwyzej powiedza ze nic sie nie da z tym zrobic i bede kazali wrocic mi do domu. Przed przyjazdem do nich przeba isc na badania krwi (morfologia itp) i najlepiej zaszczepic sie przeciw zoltaczcce (ja nie mialam szczepionki bo mi o tym nie powiedziano ale mysle ze nie zarazili mnie podczas zabiegu:) ).  Dwa dni predzej zrobilam badania, pojechalam do Zabrza, Dr Jochan to naprawde równa babka mila starsza Pani z podejsciem do pacjenta. Zbadała mnie i mowi ze juz wszystko wie i ze nie ma zadnych zastrzezen i ze jutro widzimy sie na zabiegu. Na drugi dzien zjawilam sie w klinice 2000, powypelnialam ankiety kilka podpisow i pielegniarka zabrala mnie do mojego pokoju, kazala ubrac koszulke do zabiegu. Potem przyszedl anestezjolog chwile pogadac i za niedlugo pojechalam na zabieg. Dostałam w żyłe narkoze a za chwilke budza mnie i mowia ze juz po wszystkim:) Zawiezli mnie do łóżeczka. Godz po przywiezieniu mnie do pokoju przyszla dr Jochan, odkleila opatrunek i mowi ze oczka sa proste i ze bedziemy sie juz żegnac bo wszystko jest ok:) Kurcze w pol godzinki naprawili cos co przeszkadzalo mi tyle lat. Nie ma co sie stresowac przed tym zabiegiem bo z niego i tak nic sie nie pamieta;p  Nic nie boli, po zabiegu delikatnie razi w oczka ale zakladasz okularki przeciwsloneczne i jest ok.
Nie zwlekajcie i umowcie sie na wizyte bo ja troszke z tym czekalam a teraz wiem ze juz dawno moglam miec to za soba.


Nr tel do rejestracji: 601 344 214

koszt badan krwi: ok.60zl
wizyta u dr Jochan: 200zl
zabieg: 2500zl
efekt zabiegu: bezcenny

czeka mnie tylko wizyta kontrolna za pol roku:)

Operacja Zeza

Niebieskooka, proszę napisz coś wiecej na temat wady operowanego oka. Co to był za zez? Mam zabieg 3 sierpnia i boję się..ale nie komplikacji, wydaje mi się, że może byc tylko lepiej.. Bardziej się boję, że jednak nie będzie zabiegu, bo oko za słabe, ciśnienie za wysokie..już tyle się tego nasłuchałam. Mam też taki problem, że jak patrzę w lustro jest powiedzmy ok, a jak zrobię zdj patrząć wprost oko ewidentnie ucieka. Przyznam, że teraz mnie to cieszy, bo przynajmniej nie jest tak, że oko lata w cały świat. ;)  Zez jest ewidentnie zbieżny, ale.. są dni kiedy oko jest  prosto( jak na swoje możliwości i warunki, mam na myśli brak widzenia).. Cieszę się ogromnie na ten zabieg, ale mam też pewne obawy. 

Re: Operacja Zeza


Dzaworitka:
Mam też taki problem, że jak patrzę w lustro jest powiedzmy ok, a jak zrobię zdj patrząć wprost oko ewidentnie ucieka. 

 

Mam właśnie identyczny problem jak Ty. Również mam zeza zbieżnego (prawe oko). Boję się że może być to zez akumulacyjny i wtedy nici z operacji... Jeśli się czegoś dowiesz na ten temat to daj tu znać!

 

Operacja Zeza

Zez akumulacyjne? A nie akomodacyjny? Oczywiście dam znać, ale pewnie dopiero po 3 sierpnia, nie  chcę dzwonić i wypytywać, bo nie mam zamiaru podważać kompetencji pani dr. 

Kamilk, czy Ty nie widzisz tym zezującym okiem? W jakim stopniu? U mnie są dni, że jest ok (pytam bliskich znajomych i rodzinę), ale kiedy zrobię zdjęcie patrząc wprost na obiektyw to oko zezuje.. :/ a gdy patrzę ponad aparat jest względnie ok... Chciałabym, żeby ten zez był stabilny, przynajmniej bym się tak nie denerwowała. Dziś moje oko wygląda fatalnie.. Chyba z 40 stopniu.. Wydaje mi się, że jeszcze istotny jest fakt, iż kiedy wstaje rano i trzymam zamknięte oko przez ponad godzinę i unikam gwałtownych ruchów oko bardo często ustawia się tak jak lubię, czyli w miarę prosto ( wg mej oceny,  gdy patrzę w lustro). Zdarza się, 'wędruje'  za bardzo w górę lub za bardzo w dół... Mam małe oczy, gdyby zrobił mi się lekki rozbieżny, byłabym bardzo zadowolona, tzn gdyby tak było na ZAWSZE.

 Serdecznie pozdrawiam :) 

Operacja Zeza

Witam.

 

 Planuję poddać się operacji usunięcia oka zezującego. 

Prawe oko zezuje zbieżnie, mała widoczność na to oko. 

Pod koniec sierpnia mam mieć wizytę konsultacyjną w klinice oka w Katowicach. 

Bardzo chciałbym się dowiedzieć na czym to wszystko polega. I czy przy ewent zakwalifikowaniu się do zabiegu będzie on miał miejsce tego samego dnia, czy też trzeba będzie ustalić termin. 

Dzieki za odpowiedć. 

Operacja Zeza

Chcesz usunąć oko? Dlaczego? Bo zezuje? Przybliż trochę swoją sytuacje. :)

Operacja Zeza

Jej, przepraszam za złe wysłowienie się...

 

Nie chce usuwać oka, tylko zeza w oku zezującym. Ponoć jest to zabieg ze znieczuleniem ogólnym, nacięcie mięsni itd. 

 

Chodzi mi o to jak wygląda konsultacja. Szczerze chciałbym zostać zakwalifikowany do zabiegu. 

 

 

Operacja Zeza

Jeśli chcesz to napisz na gg, wyjaśnię Ci jaka jest moja sytuacja i może coś poradzę. :)

Operacja Zeza

Witam wszystkich, w poniedzialek mialam robiony zabieg na prawym oku, operowane byly dwa miesienie. Szczerze to jestem zalamana, chyba mnie to przeroslo, pani dr powiedziala ze wszystko jest ok, a ja nie moge sie na siebie patrzec. Oko ucieka mi bardziej niz dotychczas i w druga strone, wczesniej mialam malego zeza bo tylko 15stopni a teraz mam wrazenie ze ma z 50 i ucieka mi na zewrzątrz. Powiedzcie mi jak bylo z wami po zabiegu? mam mega czerwone oko mam wrazenie ze za chwile mi wypłynie... ciagle łzawi, kłuje, jest strasznie gorace, powieke mam tak ciezka ze ledwo ja otwieram, dostalam krople i masc, mam cwiczyc to oko, a ja czuje ze popadam w coraz wieksza depresje, boje sie ze bedzie jeszcze gorzej niz przed zabiegiem... ;(

Operacja Zeza

Spokojnie! Dziś dopiero środa. I proszę mnie tu nie straszyć, oczywiście żartuję. Potrafię sobie wyobrazić Twoje zaniepokojenie. Nie uważasz, że to zbyt wcześnie, żeby oceniać efekty operacji? Być może będziesz potrzebować jakiegoś poprawkowego zabiegu, ale odczekaj chociaż 2 tygodnie. Opisz co z Twoim oczkiem, skąd się wziął zez, jeśli oczywiście masz na to ochotę. Zaczynam się bać tego zabiegu, bo to moje oko żyje swoim życiem.. :| 

Operacja Zeza

mam zeza od urodzenia, urodzilam sie z uszkodzonym nerwem wzrokowym, na samym poczatku miałam zbieżnego, pozniej okulary mi go skorygowaly do praktycznie niewidocznego, ale ja mimo wszystko go widzialam i juz mialam dosc tego dyskomfortu ktore mi cale zycie towarzyszyl. Kazdy mowil glupia jestes po co sie operujesz przeciez ty zadnego zeza nie masz, ale takim zdrowym ludziom łatwo mowic, bo to nie oni z tym zyja. Najgorzej bylo przy robieniu zdjec, moglabym za takie zrobione z zaskoczenia zabic, bo wtedy to mi oko tak perfidnie uciekalo ze az mi sie wymiotowac chcialo swoj widok.

No i wkońcu poddalam sie zabiegowi w wieku 21 lat, czekam na niego 4miesiące, robilam go we Wroclawiu w prywatnej klinice EyeLaser Center z tym ze moglam wlasnie albo poczekac pare mies i zrobic zabieg refundowany albo od reki za 2400. Stwierdzialm ze pare miesiecy mnie nie zbawi i wole odczekać. Ot cała moja historia

Dzisiaj juz troche lepiej psychicznie sie czuje, okodalej wyglada tragicznie, troche mniej opuchniete, ale dalej boli 

Operacja Zeza

Ja czekałam ponad rok na zabieg refundowany. Spokojnie, nie myśl ciągle o tym oku, daj mu odpocząć. Rozumiem, że widzisz coś tym okiem. Nie przejmuj się, zobaczymy co będzie za 2 tygodnie. ;)  Ja się strasznie boję zabiegu, który mnie czeka, a dokładniej efektu. Jeżeli nic się nie zmieni, będę próbować dalej, ale bardzo mnie to podłamie, już teraz, kiedy oko 'ucieka' robię się nieco aspołeczna.. :|    Ciągle się boję, że u  mnie musi to tak być, bo oko nie widzi i jest w zaniku... A ja modlę się i marzę, żeby obudziwszy się móc spokojnie otworzyć oczy. Kiedy oko drastycznie ucieka ja czuję się fatalnie, może to coś natury psychosomatycznej.. Ale jest mi wtedy słabo i jakby zawęża mi się pole widzenia, nie wiem jak to możliwe, ale gdy zasłaniam chore oko to zazwyczaj czuję, że tracę kontrole nad grawitacją. 

 

A Ty się nie przejmuj niepotrzebnie, bo oko jest zapuchnięte jak sama piszesz i pewnie jeszcze po zabiegu wygląda nieciekawie, ale na to chyba byłaś przygotowana. Trzymaj się ciepło. :)

 

Operacja Zeza

ja w sumie praktycznie nic tym okiem nie widze, moze w max 5-10%.

Najbardziej przeraza mnie to ze oczy mi sie rowno nie ustawily po tej pieprzonej korekcie, a jak czytam rozne fora to ludzie od razu po zabiegu mieli 'wyprostowane' oczy. Wygladam gorzej niz po zabiegu, a chyba nie o to chodzilo i to mnie strasznie dołuje. Juz nie mam sily, nie moge sie na siebie patrzec

Operacja Zeza

A ja czytałam, że u wielu osób na jednym zabiegu się nie skończyło, albo, że nie od razu było widać pożądane efekty. Ja tu się martwię jak się nie stresować po zabiegu, bo chyba nie powinno się, co ? ;]

Operacja Zeza

u mnie podobno mial byc tylko jeden zabieg, bo kąt byl maly, z reszta gdyby ktos mnie uprzedziul ze oko moze mi spieprzyc w druga strone to w zyciu bym sie na to nie zdecydowala, a na dzien dzisiejszy to ja sie wstydze do ludzi wyjsc, bo teraz kazdy moze zobaczyc ze mam zeza, przed zabiegiem nikt go nie widzial, chyba ze sie przyjrzał. w poniedzialek ide do kontroli, zobaczymy co mi powiedza, ale na dzien dzisiejszy mam wrazenie ze zamiast mi pomoc to mnie oszpecili.

Operacja Zeza

Pati, ty to nam tutaj od razu po zabiegu pisz co i jak.

Pamietaj.

Operacja Zeza

Pamiętam! :)  Zabieg okazał się być dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Wcześniej już wspominałam, że oko niewidzące i zezujące to lewe, a operowali mi prawe, dowiedziałam się o tym tuż po przebudzeniu. ;)  Nie wydaję na tę chwilę żadnych opinii i nie wyciągam większych wniosków. Oko lewe jakby się wyprostowało, ale 'idzie' do góry. Tyle tylko, ze nie mam pewności, że to skutek zabiegu. Oko czasem ustawiało się w ten sposób, ale to było zaraz po wstaniu z łóżka i wiedziałam wtedy, że wkrótce przejdzie w zez zbieżny, tak też się działo. Teraz się trzyma. Nie sugerujcie się szczególnie moim przypadkiem, gdyż jest niestety bardzo ewenementowy i indywidualny, ale to akurat jak każdy.:)

Pozdrawiam Was ciepło i polecam nie załamywać się od razu, ja wiele przeszłam z tym okiem i ogólnie jestem nauczona, że nie wszystko można mieć od razu. :)  

Operacja Zeza

czesc wszystkim:) chcialabym pokazac wam oczy przed i po zabiegu, jak dla mnie w dalszym ciagu lipa, nie wiem czy jest lepiej czy gorzej, moze mi powiecie? bo juz głupieje

nie macie wrażenia ze ze zbieznego zrobil mi sie rozbieżny?

dodam ze jutro mija 2 tydz od zabiegu, mi juz ręce opadają.. 

 

Operacja Zeza

Według mnie jest lepiej. Gdybyś nie wspominała o tym rozbieżnym to nie zwróciłabym uwagi. Może jest 1 stopień a może 0.:) Zrób sobie różne zdjęcia, z bliży, z dali.  Ja nie widzę na jedno oko i jak patrze w lustrze to widzę, ze jest rozbieżny a jak robię zdjęcie to zbieżny, dodam, że bardzo widoczny zbieżny. Wiem, że Cię to nie pocieszy, ale ja chciałabym, żeby moje oczka się ustawiły tak jak Twoje. Poczekaj jeszcze z miesiąc. Ja czekam. Widzę, że oczko juz się ładnie zagoiło, mam nadzieję, że ja za półtora tygodnia też tak będę miała. :)

Operacja Zeza

własnie ja też jak patrze w lustro to widze rozbieżnego. lekarka ktora mnie operowala zabronila mi patrzec w lustro i wlasnie kazala zrobic zdjecia zeby sprawdzic jak sie oczy ustawiają. Pytałam chyba z 20 razy czy nie ucieknie mi to oko na zewnątrz, twierdziła że nie i że niby ono naprawde nie ucieka, na razie jest slabe i niedlugo sie ustawi. Tylko trzeba troche cwiczyc. No ale tak czy siak idealnie proste jak z obrazka to nigdy nie beda bo nie ma widzenia obuocznego.

 Dzaworitka az ci zazdroszcze tak optymistycznego podejscia, ja cały czas chodze zdołowana. Przekopałam juz caly internet i jak zobaczylam informacje, że istnieje ryzyko, że ze zbieznego rozjedzie mi sie w rozbiezny to juz kompletnie sie załamałam.

a co do gojenia się oka to musze przyznac ze bardzo szybko się wygoilo. Równy tydz po zabiegu zniknal mi ogromny krwiak przez ktorego nawet ciezko mi bylo gałka ruszac. A teraz to mnie jedynie strasznie swedzi, no i rano delikatnie zaropiale mam.

Operacja Zeza

Ja nie mam zamiaru się dołować, ale też godzić z tym co jest, bo nie chcę się poddać. :) Widzisz..u mnie jest chyba bardziej skomplikowana sprawa.. Na ceglanej w Katowicach nie chcieli mi nawet zrobić kosmetycznego usunięcia zaćma, bo obawiali się, że..oko się rozpłynie.. Teraz kiedy miałam zabieg dot. zeza odbył się on na oku prawym, czyli jak już podkreślałam widzącym zdrowym. Odezwij się na gg. I się już nie łam. Gdy patrzysz w lustro i np. nie widzisz na prawe oko to musisz lewym okiem spojrzeć w bok, żeby zobaczyć to prawe, wie c prawe też patrzy w bok, a Ty błędnie to odbierasz.  

Operacja Zeza

Witam, 

Jestem po 4 operacjach zeza. widzę dobrze na każde oko. Jestem w stanie przeczytać każdy tekst bez okularów. Noszę je jednak ponieważ pomimo 4 zabiegów zez pozostał -w okularach prawie nie widać. Lekarz mówi, że nigdy nie będzie idealnie gdyż. nie mam widzenia stereoskopowego i patrze raz jednym raz drugim okiem (i mogę sobie wybrać którym... co dla mnie jest dziwne). Pierwsze dwie operacje miałam w dzieciństwie po których przez baaaardzo długi okres mojego życia chodziłam na ćwiczenia do ortoptystek i może dzięki temu nie wytworzyło mi się leniwe oko. i ostrość widzenia mam dobrą. Dwie kolejne operacje zrobiono mi w Krakowie w wieku 20 i 21 lat i na ostatniej wizycie pani doktor zaproponowała mi kolejną operację aby było prawie idealnie....Lekarz zapewnia mnie, że prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzenia oka jest baardzo małe, ta operacja jest głównie na mięśniach, i jeśli ktoś miał naprawdę duży kąt zeza to operację rozkłada się na kilka zabiegów, żeby mózg mógł się powoli przyzwyczaić do nowej sytuacji... Przeszłam juz 4 , pójdę na 5. Najważniejsze się nie poddawać, raz się żyje.. 

Operacja Zeza

O malbil zmieniła zdjęcie. :) W pierwszym momencie pomyślałam, że jakaś nowa ślicznotka dodała jakieś posty. ;) 

Natala, masz rację nie poddawaj się, walcz i miej nadzieję. 4 operacje to sporo, ale skoro lekarz tak decyduje. Ja mam nadzieję, że na jednej się skończy, gdyż zabieg miałam przeprowadzony na widzącym, jedynym widzącym oku. U mnie jest ewidentna poprawa, oby tylko efekt utrzymał się jak najdłużej. Dziś mijają trzy tygodnie od zabiegu, a ja dalej odliczam czas. Oby jak najwięcej go minęło od operacji, oczywiście z utrzymującymi się prosto oczami, wtedy nabiorę więcej pewności i spokoju. Teraz nawet boję się przyznać, że jest dobrze, bo nie chcę by moje nadzieje pękły niczym bańka mydlana. Życzę Ci, abyś w końcu była zadowolona z efekty zabiegu. Gdzie się leczysz? :)

Operacja Zeza - dr. Gawęcki

Witam, 

Czy ktoś miał może operację w szpitalu w Chojnicach na NFZ u dr. Gawęckiego?

Jeśli tak to bardzo bym Was o to żebyście coś napisali.... Bardzo niewiele o nim jest informacji na forach :( nawet nie wiem w jaki sposób dostać się do niego na tą operacje... 

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 |