MENU

Forum -

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  
Wszystkie posty użytkownika ronia 73

ostrzeżenia przed Krakowem

Jak dla mnie nic nowego,  sporo na te tematy jest w watku pracownie protetyczne.   Magda ja sie tylko dziwie co was wydarlo do K-wa majac w W-wie dwoch protetykow.  Zdrowia zycze.!!!

Jedna mala sugestia - Magda jak poszesz taki dlugi tekst rob przerwy spacja albo enterem bo caly tekst zlewa sie w calosc.  Bez obrazy prosze!

» przejdź do wątku

POMÓZCIE !!!

Znalazlam nr tel ktorego uzywalam 10 lat temu prawie do kliniki w Lodzi   042 67 82 92 88   wew. 334     nie wiem czy aktualny.
» przejdź do wątku

POMÓZCIE !!!

Ja jak mialam problemy z siatkowka to Krosno- okulisci odeslali mnie do Lodzi do szpitala Akademii Medycznej do profesora Jerzego Nawrockiego. To bylo wlasnie odwarstwienie sie siatkowki i on ponoc w tym jest dobry.  Tylko nie wiem jak sie ma operacja pzymocowywania  siatkowki w sytuacji kiedy w oku jest nowotwor. 

Poczytaj watki o siatkowczaku u dzieci i poszukaj pomocy czy wiedzy na ten temat u rodzicow chorych dzieciaczkow. 

» przejdź do wątku

Jaką masz pasję/hobby??

Czlowieku pasja piekna sprawa , a czemu niby to mialoby byc bez sensu?.  Ja osobiscie lubie sluchac radia nie koniecznie konkretnej stacji ale od podszewki nie wiem nic praktycznie.  co mnie zawsze cieszy to ujrzec twarze ludzi ktorych glos sie zna z radia to jest super.

Pozdrawiam i dodam ja zawsze podziwiam i szanuje ludzi z pasja, ktorzy krocza obrana droga szukaja i zglebiaja ulubiony temat i nie mozna ich zagiac w ich ulubionych dziedzinach.  Szacuneczek!

» przejdź do wątku

Re: W kropce...


dodektrn:
prawdziwe - Grzesiek ;p

 

Ja mam na imie Róża naprawde nie dosc imienia to jeszcze sie czerwienie i ijeszcze mam zeza przez epi.... i co?   Szukaj, czekaj badz cierpliwy w swoich poszukiwaniach i otwatry na ludzi. 

Grzes obstawiam, ze gdybys byl zdrowy na oczkach i gdybys na ulicy czy gdizekolwiek spotkal czlowieka z bielmem rogowki to tez bys patrzyl zna niego.  To po prostu zwykla ludzka ciekawosc, nigdy nie wiesz co ktos mysli jak sie patrzy,  patrzy i idzie dalej.   Bye!!

» przejdź do wątku

W kropce...

Powiedz jak masz naprawde na imie!  Przeciez mieszkasz w duzym miescie moze pasowaloby sie udac na jakas terapie u psychologa itp. Mysle, ze u ciebie jeszcze trwa emocjonalno-hormonalna burza.  A ja uparcie zycze powodzenia ...

Sprawdz sobie w google termin  ERYTROFOBIA  moze znajdziesz tam na forach ludzi z podobnymi problemami i tak jak tu poznales innych jednookich tak tam poznasz inne klimaty.

Ja mam bardzo niesmiale i lekliwe - zdrowe i obuoczne -  dziecko i czesto korzystam z rad na forach dotyczacych niesmialosci dzieci.

» przejdź do wątku

W kropce...

Hej nie blokuj sie tak strasznie ze beda patrzyc;  popatrza i przestana a naet jak cos skomentuja to trudno bedzie chwila zawstydzeniu i wio... dalej do przodu.  

 Taka jawna wstydliwosc tez odstrasza, bo czlowiek sie boi odezwac aby nie zawstydzac tej niesmialej osoby.   Ja mam wswoim otoczeniu ludzi, ktorzy wiedza, ze okropnie sie czerwienia i jedni celowo sie ze mnie nabijaja i jest im wesolo jak sie rumienie a inni celowo nie zaczepiaja mnie i nie zlecaja trudnych spraw bo mnie zaluja ze jestem wstydliwa i to rozumieja.  do tego jeszcze moja jednoocznosc, ktora sprawiami zeza. 

Ja stara d...... jestem i tez jestem zakompleksiona. Odwagi mlodziencze!!!
» przejdź do wątku

WAKACJE/URLOP!!!

Ostatnie trzy lata nad polskim morzem z czego dwa razy po 2 tygodnie baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zimno  

ze swojej strony zycze ladnej pogody!!!

» przejdź do wątku

W kropce...

Moi okulisci i protetyk w W-wie uwazaja, ze moje oko to skarb dla mnie.

Mysle ze po konsultacji okulistycznej zostaloby ci rozradzone usuniecie oczka.  Jesli okojest w zaniku to jakas epiproteza juz na niego wejdzie ladna.  Pytaj i kosultuj fachowo.  Pozdrawki!!

» przejdź do wątku

czy macie kogos? :)

Artur a moze kompletny brak wiary w siebie po prostu bije od ciebie i to "odstrasza"  nie znamy sie tutaj wszyscy osobiscie i trudno cokolwiek wiecej stwierdzac.   Podoba mi sie twoje przekonanie, ze zmiana oka niewiele zmieni sytuacje .  Zapisz sie u siebie do Zwiazku niewidomych moze poznasz ludzi z podobnymi doswiadczeniami . Jak najwiecej wsrod ludzi!!!!
» przejdź do wątku

WAKACJE/URLOP!!!

Ja na początek skromnie zaczne:  mam ustawoo u na s w pracy caly lipiec wolny  jeszcze 20 czerwca jade z moim synem na wycieczke do Kazimierza n. Wisla,    od 17- 20 lipca Jezioro Myczkowskie  moje okolice Podkarpacie  - Bieszczady, Solina  a potem jeszcze pod koniec lipca Lancut .  Oby tylko pogoda i zdrowie dopisalo. 

Hej a skoro zalozyles watek to tez sie pochwal Robs!

» przejdź do wątku

Witam Wszystkich!!

Witajcie!   Po lekturze forum przekonacie sie, ze wielu juz tu pisalo, ze zamiast skupic sie na rozmowie z drugim czlowiekiem to sie mysli o swoich oczach.  Pozdrawki!

Ja przy swoich problemach z siatkowka zostalam skierowana do prof. Nawrockiego w Lodzi.  Probowali ale nic nie dalo sie zrobic .  Pozdro!!

» przejdź do wątku

Codzienna obsługa protezy albo - wyjmujecie na noc?

I znowu troche o pielegnowaniu itp.
» przejdź do wątku

Reakcje alergiczne na protezy galek

Wyciagam temat do gory bo jest w nim troche o pielegnacji i naszych doswiadczeniach z epi... - kami. 

» przejdź do wątku

Ulubiony film???

To ja jeszcze dorzuce film z Cher w roli matki chlopaka chorego na słoniowacizne. Tytul chyba "Maska"  o ile dobrze pamiietam.   Kiedys na klinice w Lodzi widzilam na wlasne oczy mlodego goscia , ktory mial ta chorobe.     Wrzucajmy fajne tytuly!!!

Juz odpisalam tytul ksiazki pana Sparksa i zrobie zamowienie w bibliotece na te pozycje.

» przejdź do wątku

Ulubiony film???

Kornelia wielkie dzieki za podpowiedz poszukam gdzies tego filmu.   Obejrzalam dzis wspominany  watku film "Szkola uczuc"  piekna historia zryczalam sie okropnie.
» przejdź do wątku

Ulubiony film???

Czy ktos kojarzy tytul filmu o niewidomym masażyscie , ktory po operacji na jakis czas odzyskal wzrok tam chyba byl jakis zwiazek milosny z kobieta - malarka. Ponoc na faktach autentycznych.  Jesli dobrze pamietam to glowna role gral Val Kilmer.  ???
» przejdź do wątku

Re: Re: Ulubiony film???


Wojt:

Kornelia

Biała Masajka - Opowieść o kobiecie, która zakochała się w masajskim ( a raczej Samburu) wojowniku

 

 

Czy biala masajka byla szwajcarka ?

 

Lekko odbiegne od tematu bedzie o ksiazkach:   Biala  Masajka  to ksiazka pani Corrine Hofmann na podstaie ktorej powstal film pod tym samym tytulem.  Dla zainteresowanych polecam dwie dalsze czesci losow Bialej Masajki 

1."Żegnaj Afryko"

2." Moja afrykańska milosc"     wlasnie polykam  tj. czytam.

 

» przejdź do wątku

Wakacje na rowerze

Jeszcze tylko krotko zareklamuje na moim terenie  Transgraniczny Szlak Rowerowy " Beskidzkie Muzea" . Poczatek u mnie w Krosnie okoliczne wioski przejazd na Slowacje potem powrot  do Polski inna trasa. Po drodze urocze wzgorza Beskidu Niskiego, liczne cerkwie, pamiatki po wojennych zawieruchach. Wszystko super oznaczone i opisane wszystkie wazne obiekty.  Łemkowskie pozostalosci.   Moze komus sie przyda taka informacja, nawet dla znajomych.   POZDRO!
» przejdź do wątku

Wakacje na rowerze

Ja tez mam na n-k wsrod znajomych Klub milosnikow Bieszczadow  faktycz nie codziennie swieza fota.  Ja jestem w mojej rodzinie samotna w swojej pasji pieszych wedrowek. Moj malzonek tego absolutnie nie popiera - niestety!   na wakacjach w prawdzie nie na rowerze ale mam zamiar namowic meza na kilka objazdowek po Bieszczadach. Mamy 8 letniego syna pasowaloby mu pokazac jaki swiat jest piekny moze kiedys zlapie bakcyla.    Grzesiu jadac w Bieszczady na pewno przejezdzasz przez moje Krosno !   Pozdrawiam!
» przejdź do wątku

Wakacje na rowerze

Jak ja zazdroszcze tych Stolowych.!  w przyszlym roku jak jeszcze bede pracowac tu gdzie obecnie i beda turnusy rehabilitacyjne to sie zapisze do Polanicy albo Kudowy Zdroj.  Jestem pasjonatem plazowania nad morzem i wszelka woda ale gorkom tez nie przepuszcze . Ogolnie fajne widoki ciesza moj dusze.

Moje Podkarpacie jest tez bardzo urokliwe i bogato wyposazone we zniesienia do pokonywania. Jestem czlonkiem PTTK i czasem spaceruje tu i tam na rajdach. W piatek wlasnie rajd Powitanie wiosny  w okoliczne lasy.

Moje kolejne gorskie marzenie to Trzy Korony.  One niech sobie tam czekaja ja tam kiedys dotre!    Taj jak mowie jak bedzie w porzo w pracy to na przyszly rok bedziecie mi doradzac ktora miejscowosc w Stolowych wybrac na wypoczynek aby jak najwiecej zobaczyc.  Pozdro!

Zapraszam na rowerkach na Podkarpacie!!! ha ha..

» przejdź do wątku

coś dziwnego

jak kiedys weszlam na forum gazety wyborczej nt zeza to bylam w szoku ile jest jego odmian.  Pasowaloby sie chyba dobic do jakiegos okulisty no nie?
» przejdź do wątku

Jazda samochodem z jednym okiem.

Moj obuoczny maz tez narzeka na jazde po zmierzchu przy braku naturalnego swiatla dziennego  Pozdrawiam!
» przejdź do wątku

ZAPALENIE WSPÓŁCZULNE

Pan Andrzej w W-wie powiedzial mi o zapaleniu wspolczulnym , ze jest jak duch - wiadomo , ze istnieje a nikt go nigdy nie widzial ha ha.

 

» przejdź do wątku

Zez, Operacja zeza

Kornelia dzieki na Klika, dla mnie super sprawa bo mam kompa a ludzie zatrwozeni o swoje dziecko nie maja internetu.  Faktycznie odmian zeza jest wiele i trudno jest jak kolwiek tym ludziom odpowiedziec na ich pytania.   Musi ich zadowolic konsultacja z lekarzem.  Pozdro!
» przejdź do wątku

Zez, Operacja zeza

Drodzy forumowicze!  Moja kolezanka prosila mnie o jakiekolwiek informacje o operacji zeza u dziecka. ona sama nie wie dokladnie jaki to rodzaj zeza bo to dziecko - corka 5 l. jej siostry- ma byc kwalifikowane na zabieg u Pani DR EWY WÓJCIK w Krakowie. Prosze o wyrozumienie. Rodzice dziewczynki sa przerazeni. co bedzie i ze bedzie bolalo itd.  Moze ktos ma jakies doswiadczenia? 
» przejdź do wątku

zanikowa gałka oczna.

Pan Andrzej powiedzial mi w W-Wie , ze moje wlasne oko nawet w zaniku jest dla mnie najcenniejszyn skarbem i tak jak mowie na podstawie filmu z kamerki widze ze jest dobra ruchliwosc. 

Zdjecia to inna sprawa tam widac mojego zezka choc po glebszej analizie nie zawsze na kazdym zdjeciu.  Ten zez to inna historia niz ruchliwosc to nie jest wina ruchliwosci epi tylko tego ze na mojej galce mam spory zanik od strony ucha i epi poprostu ucieka w dziury pooperacyjne stwarzajac przy tym wrazenie zeza rozbieznego [ponoc lepszy rozbiezny niz zbiezny].

Jak by ten ubytek nadrobil gruboscia epi to z kolei uzyskalabym efekt wytrzeszczu. tak zle i tak nie dobrze.   Ja obstawiam, ze okulisci nie beda chcieli ot tak usuwac oka i implantowac, podczas kiedy nawet bardzo brzydkiej galki w zaniku nie dopadla zadna infekcja.  na implant tez dostaniesz epi a co zrobisz jak Cie zadowoli efekt koncowy.  

Podziwiam, bo ja po lekturze watku o komplikacjach chyba dobrowolnie nie poddalabym sie implantacji.  Sama nie wiem czasem co myslec.

» przejdź do wątku

zanikowa gałka oczna.

Witam Cie!  Ja tez mam galke oczna w zaniku z epiproteza  z akrylu.  Ja tez bylam przekonana , ze moje oko z epi porusz sie slabo. wiadomo ze nigdy nie bedzie ruszalo sie idealnie, ale Pan Andrej w W-Wie nakrecil mnie moja kamerka w aparacie i na nagraniu widac ze moje oko z epi dosc ladnie pracuje w ruchu.  Podobno patrzac sami na siebie nie uchwycimy tego ruchu. 

Moze u Ciebie po operacji nastapilo uszkodzenie miesni i ta ruchliwosc nie jest dobra.  Zaznaczam, ze u mnie tez byl uraz i te miesnie juz sa uszkodzone ale jak zobaczylam filmik to dotarlo do mnie ze nie jest tak zle.  POZDRO!

» przejdź do wątku

Ból oka

Jesli bolowi oka towarzyszy uczucie mdlosci to jest to co mam ja . Ja mam takie cos po wysilku,np po dlugotrwalym wielokrotnym pochylaniu sie itp.  jedna z okulistek postawila teorie otzw migrenie ocznej. 
» przejdź do wątku

Nowy na forum wita Wszystkich!

Dobry wieczor!  Pozdrawiam z drugiego brzegu Polski!  Az milo sie czyta -tak optymistyczne podejscie, po prostu super. Dobry przyklad dla zmartwionych jak zyc z jednym okiem.
» przejdź do wątku

ulgi przy stopniu umiarkowanym

Odnosne ulgi rtv to ja po przeprowadzce dawno temu na swoje po prostu nie rejestrowalam odbiornika tv  Mysle, ze wiecej o tej uldze sie dowiesz jak wrzucisz np. w google temat abonament rtv.  Moim zdaniem mieszkajac z rodzicami albo nawet sama mozna zglosic zmiane osoby na ktora  "stoi" telewizor i na podstawie legitki przestac placic abonament.  Albo moze na poczcie cos wiedza.  Dzieki za info o komorach.
» przejdź do wątku

ulgi przy stopniu umiarkowanym

Moglabys szerzej o uldze w abonamencie na komorki! Z gory dziekuje!

W ksiazeczce PZN-u jest info o bezplatnym abonamencie radiowo-telewizyjnym.

» przejdź do wątku

Re: Codzienna obsługa protezy albo - wyjmujecie na noc?

» przejdź do wątku

Codzienna obsługa protezy albo - wyjmujecie na noc?

Ja mam epiproteze a pod spodem swoje stare male ale unerwione oko i  nawet to oko odpoczywa mi od epi jak wyciagne. Bardzo je uwaznie zaczynam obserwowac od nowa po warszawskiej wizycie.  I po kilkugodzinnym nocnym odpoczynku z zapuszczonymi kroplami nawilazajacymi ochronnymi spojowka juz nie jest tak ogniscie zaczerwieniona..

A uzywajac uporczywie epi wyjmujac tylko na "sekunde" do przemycia widzialam tam mocno zaczerwienione spojowki.  Po polerce mruga mi sie cudownie nic mnie nie piecze i nie ociera. 

Kazdy robi jak mu dobrze,moze w wypadku protez nie ma potrzeby ciaglego wyjmowania.

» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

No i jestem w "klubie  zadowolonych"  ha ha.  Bylam wczoraj-  nowej epi nie dostalam tylko podrasowana zostala moja stara i jestem bardzo zadowolona.  Pan Andrzej przesympatyczny czlowiek, odpowiedzial mi na moje rozne dziwne pytania. Wiele swoich "ocznych" przekonan musialam zweryfikowac po tej wizycie.  Podejscie do pacjenta rewelacyjne.  Polecam serdecznie!

Dziekuje za wskazowki dojazdowe skorzystalam z autobusu nr 127 z Dw. Zach jeszcze spacerem zaliczylam troche starowki, narobilam sobie fotek i jestem bardzo zadowolona.

» przejdź do wątku

Codzienna obsługa protezy albo - wyjmujecie na noc?

Witam!  Wlasnie wczoraj wrocilam z W-Wy od pana Andrzeja i doradzil mi aby jednak na noc sciagac epi.  U mnie sa alergiczne sprawy typu odczyn brodawkowy pod powieka, swedzenie brzegow powiek albo jakies wycieki.

Mialam okres ze tej protezy wogule nie wyciagalam na dluzej, bo po dlugiej nieobecnosci nie unosila mi sie powieka a poza tym przez poprzednie lata wyjmowania epi powstaly mi pod oczodolem i z boku niepokojace zmarszczki duzo wieksze i glebsze niz w zdrowym oku.

Postanawiam wrocic do wyjmowania na spoczynek nocny.

Na wczorajszej wizycie otrzymalam wskazowki eby proteze myc mydlem w plynie a do przemywania uzywac soli fizjologicznej.  Zacieki na mojej epce od lat uzywanych kropli byly straszne ale wczoraj to wszystko zostalo doprowadzone do cudownego stanu. 

» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

Bardzo dziekuje za wszelkie wskazowki, mam lekka nerwowke.  Mam nadzieje wkrotce dolaczyc do wszystkich zadowolonych!
» przejdź do wątku

Makijaż-bardzo śmieszne-)

Drogie panie jak malujecie okolice oka czyli powieki, rzesy itd to nie przeszkadza wam nadmiear wydzieliny z oprotezowanego oka  czuzby u Was bylo z tym idealnie i czysciutko bo mi to wiecznie sie cos saczy.

I taka moja mala ciekawostka dostalam kiedys od okulistki masc z wit A taka malutka zolta na noc w celach nawilzenia spojowek a zaczelam jej uzywac jako kremu pod oczy. Dla mnie rewelacja!  przyznalam sie o tym jednej farmaceutce w aptece i mimo wczesniejszego zdziwienia uznala to za dobry pomysl.

» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

W srode rano dojade nocnym autobusem do W-Wy albo busem ktory zakonczy bieg na dworcu Zachodnim,   Jak ewentualnie z Zachodniego dojechac na Konwiktorska?   Help!  Wizyte mam na 10 wna dworcu bede ok 7  mam nadzieje za ten czas znalezc droge ha ha..

Moi drodzy jak byliscie oostatno niektorzy jak dlugo mniej wiecej zajmuje "obsluga" jednej osoby.?

» przejdź do wątku

Bielmo rogówki

Wczoraj widzialam w TVN-ie wzmianke z jakiegos szpitala z wraze nia zapomnialam nazwy miasta  o przeszczepie obu rogowek w oczach chlopca urodzonego z bielmem obojga oczu.  Zapamietalam, ze profesor nazywa sie Wylegała.  Do ogromna nadzieja dla innych. 

Tutaj sie klania inne zagadnienie a mianowicie transplantologia. Ciezki temat w katolickiej Polsce....

» przejdź do wątku

Re: Ewisceracja u Prof. Szaflika


andzia17:

witam wszystkich. 12 lat temu usunięto mi gałkę oczną. do tej pory nosze zwyklą proteze, która wogóle nie porusza sie ( no moze w pewnym stopniu ) .

Słyszałam, ze jest cos takiego jak EPIPROTEZA. Podobno zakladana jest na implant,  który jest w oczodole. czy kotś z panstwa mogłby przybliżyć mi informacji na temat tego zabiegu. ile on dokladnie kosztuje łacznie z załozeniem ( wszczepieniem ) implantu , aby zalozyc na niego ta epiproteze ;

 

Kolezanko poczytaj sobie temat  "Komplikacje i trudnosci po zabiegu"  tam jest po prostu kopalnia informacji i to z pierwszej reki.

» przejdź do wątku

Drganie oka

Drga Ci  oko-galka czy powieka?   Google to super sprawa wrzuc temat a moze jakies info sie pokaze alko kierunek... okulista.
» przejdź do wątku

Chore oczko po toksoplazmozie ocznej

Pozwole sobie wspomniec ze na tym forum jest juz temat pt  Toksokaroza  to jakas odzwierzeca choroba i brzmi mi podobnie jak toksoplazmoza  moze sie skontaktujesz zmartwiona mamo z zalozycielka tego tematu moze wymienicie jakies informacje.   Moze sie myle co do podobienstwa tych chorob, jesli tak to przepraszam.     

Glowa do gory, poczytaj sobie w wielu postach ,ze jednoocznocs to nie koniec zycia.  To wszystko jeszcze w Tobie swierze, ale po czasie trzeba bedzie zaakceptowac sytuacje jaka jest.   Staraj sie jawnie nie okazywac rozpaczy , bo dzieci wszystko widza. Maz na pewno tez bardzo to wszystko przezywa, tylko po prostu sie z tym tak nie uzewnetrznia.  Usciski!

» przejdź do wątku

RANKING PRACOWNI PROTETYCZNYCH.

Kornelio a powiedz czy Pan Andrzej jest  lekarzem okulista?   Sorki za odbieganie od tematu !
» przejdź do wątku

Re: RANKING PRACOWNI PROTETYCZNYCH.


grzes:

Po kilkunastu latach (wstyd sie przyznać) muszę wymienić protezę, zawsze robiłem u P.Janusza Walendy w Warszawie, mam dobre zdanie o tej pracowni, ale może ktoś ma jakieś porównania ?

 

Witaj!  Moim zdaniem ten temat jest szeroko omowiony w watku PRACOWNIE Protetyczne   albo podobny tytul.   Ja tez po wielu latach wymieniam w koncu   u mnie Krakow odpada,  Pan Walenda ma troche drozej niz pan Andrzej z Konwiktorskiej, ktory ma rewelacyjna opinie na forum.  Ja jade 11 marca do Pana Andrzeja. 

Kolega Kamil pisze o Czechach za 350 zl a w Polsce doplaca sie tylko ok 100- 150 zl   [ja 100]   nie wiem jak w Krakowie czy oprocz kaski za epi nie placi sie czasem za wizyte dodatkowo, kiedys tak mialam.   Takze liczac koszty dojazdu odemnie do Brna to sporo wychodzi.  

 NFZ daje 700 zl wiec jesli u Ciebie w gre wchodzi proteza a nie epi to byc moze w naszych krajowych pracowniach nie bedzie zadnej doplaty , bo protezy sa tansze podobno.  Pozdro

» przejdź do wątku

Reakcje alergiczne na protezy galek

Moja epi jest w tragicznym stanie wieloletnie uzywanie kropli sprawilo, ze powstal na niej nie dajacy sie wyczyscic bialy zaciek. Mysle ze jak ja pan protetyk zobaczy to kaze mi do kosza  wyrzucic.  

Kornelio trudno jest utrzymac taka czystosc. Ja kilka razy dziennie obcieram oko husteczkami namoczonymi w soli fizjologicznej.

Wczoraj wrzucilam w Google temat i" odczyn brodawkowy" i znalazlam zdjecia czyjejs odwinietej powieki z dokladnie takim stanem chorobowyn jak u mnie.  Odpisalam sobie dwie nazwy kropelek na zapalenie spojowek, ciekawe co na to moja okulistka powie. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje alergiczne dylematy.

» przejdź do wątku

Reakcje alergiczne na protezy galek

Witam!  To jest niesamowite co opisujesz z ta szklana proteza. Byc moze podczas jej dmuchania przez protetyka powstaly jakie mikrootwory przez ktore podczas noszenia dostawala sie mieszanka lez i ropnej wydzieliny ble... okropnosc.

Nie sadze aby protezy akrylowe tak sie mogly dziurawic.  A swoja droga nie wyczuwalas palcem zadnych nierownosci i malutkich dziurek na tej wadliwej protezie?

» przejdź do wątku

Re: Jestem nowa i szukam pomocy


mloda:
dziękuje bardzo:) a możesz mi jeszcze powiedzieć czy ładnie mu to zrobili?? Bo ja się o efekt martwię...

 

U mojej znajomej kolor powiek znacznie odbiega od koloru skory  . To starsza osoba w okularach fotochromowych zawsze.  Kiedy tylko moze to wyciaga proteze i w oczodole umieszcza kulke z waty.  Chyba kolega ma namiary na lepsza protezke.  Pozdrawiam!   Cokolwiek sie wydarzylo w zwiazku z Twoim okiem , zycze Ci dalszego zdrowia.  Napewno z poczatku nie bedzie latwo, ale jakos trzeba z tym funkcjonowac.  pozdrawiam!!

» przejdź do wątku

Jestem nowa i szukam pomocy

Witaj  Mloda!   Akurat mam znajoma z dokladnie takim samym problemem tj galka usunieta razem z powiekami. U niej to byl czerniak. Kupe lat temu to bylo i od zawsze ma proteze z namiastka powiek wykonywana w Lodzi.  Adres masz w temacie pracownie protetyczne.  Pozdrawki!!

» przejdź do wątku

Zaćma pourazowa

Sluchajcie nie wiem czym sie rozni zacma pourazowa od tej "zwyklej"  , ktora wystepuje u starszych ludzi.  Podejrzewam ze w wyniku jakichs wczesniejszych urazow dochodzi do uszkodzenie soczewek ktore po czasie metnieja a po drodze jest uszkadzana rogowka  momencie tego urazu. 

Uszkodzona zablizniona rogowka w polaczeniu ze zmetniala soczewka daje efekt nie widzenia na oko.  Tak to chyba jest.  Pamietam, swiezo po moim urazie bylam mocno zainteresowana tym tematem poniewaz moje jedyne widzace oko jest zagrozone wlasnie ta zacma pourazowa i i jeszcze na dodatek okropnie obawialam sie zmetnienia rogowki , ktore mogloby sie rozpoczynac od blizn.  Chwalic los mija 10 lat i nic sie nie dzieje.

Za ktoryms pobytem w Lodzi na klinice spotkalam ok 30- letnia kobitke ktora mila wszczepiana nowa soczewke zamiast tej zmetnialej a stalo sie to po wielu latach od urazu z dziecinstwa.  Byla wtedy bardzo zadowolona z efektu.      

» przejdź do wątku
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |